A Ferencváros hattal nyert a Siófok ellen, kikapott az MTK

A Ferencváros 35–29-re legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I pénteki játéknapján. Az Alba Fehérvár kisebb meglepetésre 26–24-re megverte az MTK Budapestet, míg a Debrecen 34–23-ra felülmúlta a Budaörsöt.

Kiujber Katrin 12 kísérletből tízszer be is talált (fotó: fradi.hu)

A játéknap főmeccse természetesen az FTC–Siófok összecsapás volt, amelyen ugyan a hazaiak számítottak toronymagas favoritnak, de a siófokiak tettek róla, hogy izgalmas legyen a találkozó. Az első félidőben legfeljebb három góllal tudott ellépni a Fradi, majd a szünetben csak egy volt közte (19–18).

A fordulás után aztán iksz is volt az állás, de a folytatásban érvényesült a papírforma. A Ferencváros 35–29-re nyert, a meccs embere Klujber Katrin volt, aki 12 lövésből 10 gólt szerzett.

Eközben két másik meccset rendeztek még az NB I-ben: az Alba Fehérvár hazai környezetben 26–24-re legyőzte az MTK-t, amelyet így meg is előzött, míg a Debrecen favoritként simán, 34–23-ra felülmúlta a Budaörsöt.

KÉZILABDA
NŐI NB I

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SIÓFOK KC 35–29 (19–18)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 950 néző. Vezette: Horváth P., Marton
FTC: Bíró B. – Malestein 4, KLUJBER 10 (2), Lekics 2, Cvijics 3, Bölk 3, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), KISFALUDY 4, Tomori, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Kukely A. 1, Stolle 2, Papp D., Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: CSAPÓ K. – SUCH N. 3, Milosavljevic 5 (2), Papp N. 4, N’Diaye, Debreczeni-Klivinyi 4, MAVSAR 6 (1). Csere: Herczeg (kapus), Kajdon 3, SIRIÁN 4, Abdourahim, Kojics, Lakatos R. Edző: Uros Bregar

MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Tipikus, válogatott hét utáni játékot láttunk, az első félidő mindkét csapatnál a védekezés paródiája volt. A második játékrészre javult a védekezésünk, de ez a támadások rovására ment.
Uros Bregar: – Az első félidő rendben volt, de a másodikban a Cvijics körüli védekezést nem tudtuk megoldani, a Ferencvárosnak különben is hosszabb a padja.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MTK BUDAPEST 26–24 (11–13)
Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Kubina – Szemes, SZMBATJAN 5, Ohjama 1, Varga E. 1, Sztosics 5, TAKÓ 6. Csere: PIJEVIC (kapus), Utasi 2, Boldizsár, Afentaler 3, Bojtos, ZRNIC 3. Edző: Józsa Krisztián
MTK: Győri B. – Grosch 2,   Szabó K. 2, Mazák-Németh, Szabó L. 1 (1), Simon P. 3, PELCZÉDER 4. Csere: Suba (kapus), Mészáros-Mihálffy, Pál T. 3, DAKOS 4, Román 2, Sallai 3. Edző: Vágó Attila

DVSC SCHAEFFLER–MOYRA-BUDAÖRS 34–23 (19–10)
Debrecen, 800 néző. Vezette: Héjja, Kónya
DVSC: GABRIEL – M. COSTA 8, Kácsor 3, Füzi-Tóvizi 2, Planéta 4, Vámos P. 1, Vámos M. Csere: Giegerich (kapus), Töpfner 4 (3), Bordás, HÁMORI K. 3, Szabó N. 3, CSERNYÁNSZKI 3, PETRUS 3. Edző: Szilágyi Zoltán
BUDAÖRS: Vártok R. – Vártok T. 1, Szekerczés 1, PÁLOS-BOGNÁR 6 (1), Gorilszka 3, Hudák, Braun 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Gergely-Zsigmond 2, Schneider 3 (1), SZABADFI 3, Szabó-Májer 2, Tóth M., Bánfai V. 1, Smid. Edző: Buday Dániel