Kiállították Cristiano Ronaldót

Cristiano Ronaldo mindössze 29 percet töltött a pályán a Valencia elleni BL-meccsen, ugyanis a bíró sportszerűtlenség miatt kiállította a Juventus nyári bombaigazolását.

Fotó: David Gonzalez/DIARIO AS

A német játékvezető elég könnyelműen osztott piros lapot Ronaldónak, visszanézve az esetet, valamit félreérthetett az alapvonali asszisztens, nem úgy tűnt, hogy a portugál szabálytalanul viselkedett…

Ronaldót Valenciában a 29. percben azonnali piros lappal kiállította a játékvezető, miután ütközött, majd a 16-oson belül dulakodott Jeison Murillóval. CR7 a 154. mérkőzésen lépett pályára a legrangosabb európai kupában, és először jutott a kiállítás sorsára.

A korai emberhátrány ellenére a Juventus Miralem Pjanic két értékesített büntetőjével magabiztosan vitte el a három pontot.

A H csoport másik mérkőzésén a svájci bajnok otthonában Paul Pogba kétszer, míg Anthony Martial egyszr volt eredményes. A Manchester United – Juventus összecsapás első felvonására október 23-án kerül sor az Old Traffordon.

A nyitóforduló legnagyobb meglepetést az Olympique Lyon okozta azzal, hogy az angol bajnok Manchester City otthonában 2-1-re diadalmaskodott. Nabil Fekir előbb az elefántcsontparti Gnaly Cornet-nek adott gólpasszt, majd Memphis Depay átadásából ő magais eredményes volt. A hazaiaknál a csereként beállt Leroy Sané adott gólpasszt Bernardo Silvának. Josep Guardiola együttese ezt megelőzően nyolc hazai BL-csoporttalálkozóján volt veretlen.

Ugyanebben a csoportban a Hoffenheim 2-2-es döntetlent játszott Harkovban a Shaktar Donyeck ellen. A vendégek kétszer is vezettek, ám előbb Ismaily, majd a csereként beállt Maycon egyenlített ki. A német csapatban Szalai Ádám kezdő volt, ám Julian Nagelsmann a 75. percben lecserélte a magyar válogatott csapatkapitányát.