Kiesett a férfi páros, nincs már magyar versenyben Maszkatban

A Majoros Bence, Ecseki Nándor duó búcsúzott a negyeddöntőben férfi párosban az Omán fővárosában, Maszkatban zajló, 75 ezer dollár összdíjazású asztalitenisz WTT-tornán, így nincs már magyar versenyben.

Az alkalmi magyar kettős szerdán a főtábla első körében egy szabadkártyával indult hazai egységet vert magabiztosan, csütörtökön azonban már egy jóval erősebb ellenfél, a második helyen kiemelt, idén világbajnoki bronzérmes Patrick Franziska, Dimitrij Ovtcharov egység várt rá.

Az első szettben tartották a lépést neves riválisukkal Majorosék, de a folytatásban már a németek irányítottak és kétjászmás előnyre tettek szert. Innen Ecsekiék bravúrral még egyenlítettek, majd a döntő szettben 1-6-ról is visszazárkóztak 7-8-ra, de a vereséget és a kiesést végül nem tudták elkerülni.

A maszkati verseny egyben Lindner Ádámnak, a férfi válogatott múlt héten kinevezett szövetségi kapitányának a debütáló viadala volt.

Férfi páros, negyeddöntő:

Patrick Franziska, Dimitrij Ovtcharov (német) – Majoros Bence, Ecseki Nándor 3-2 (9, 5, -7, -7, 8)