Kijutott az Eb-re a magyar női kézilabda-válogatott

szucsanki_skolkovaKijutott a decemberi, svédországi Európa-bajnokságra a magyar női kézilabda-válogatott, miután a selejtező utolsó előtti fordulójában 32-23-ra legyőzte a házigazda szlovák csapatot Nagymihályon.

A két együttes októberi összecsapásán a magyarok 32-19-re nyertek, és az örökmérleg is nagy magyar fölényt mutatott: 14 győzelem, két döntetlen, és egy vereség (még 1996. február 4-éről).

A 4. percben már 4-0-ra vezetett a magyar válogatott, miközben a hazaiak még büntetőt is rontottak. A lassan ébredő szlovákok – soraikban a Mosonmagyaróváron szereplő Monika Rajnohovával és az MTK-s Martina Bacikovával – felzárkóztak egy 4-1-es szakasszal. A magyarok is hibáztak hétméterest, majd jött az egyenlítés (12. perc, 6-6) és a magyar időkérés. A folytatásban sikerült megtörni a hazaiak lendületét, erre pedig ők próbálták rendezni soraikat, ám utána két emberelőnyt is elpuskáztak.

A szünet előtt rövid ideig a szlovákoknál volt az előny – emberhátrányban alakították 11-10-re az állást -, de a hajrá a magyaroknak sikerült jobban.

A fordulást követően ismét 4-0-val nyitottak, majd időt kértek a szlovákok. Ezúttal azonban ez sem változtatott a helyzeten, a magyarok fegyelmezettebben játszottak és nem hagyták feljönni az ellenfelet. Negyedórával a vége előtt már 14-22 volt az állás.

Az újabb időmérés sem segített, az 51. percben kétszámjegyűre nőtt a különbség (16-26), és ezt majdnem sikerült megtartani a lefújásig.

[Customads id=646335]

Az Elek Gábor, Ambros Martin kettős a finnek elleni érdi találkozóval köszön el a szövetségi kapitányi poszttól. Július 1-jétől Kim Rasmussen veszi át a csapatot, a dán szakember megbízatása négy évre szól.

Elek Gábor szövetségi kapitány: – Sok ziccert kihagytunk az első félidőben, szünet után rendeződtünk. Kiss Évának kulcsszerepe volt abban, hogy így összeálltunk, de emellett lendületesebben is tudtunk támadni, a sok kimaradt helyzetet a második félidőben gólokra váltottuk, kevesebb lett a hiba. A mentalitásunk és a morálunk döntőnek bizonyult, ezzel a hozzáállással kell vasárnapi is pályára lépnünk a finnek ellen.

Kovacsics Anikó: – Örülök, hogy ekkora különbséggel tudtunk győzni, a második félidőben már élveztük is a játékot. Sok ziccert kihagytunk az első félidőben, de inkább a védekezéssel volt gondunk. Elfáradtak a végére a szlovákok, de Kiss Éva is rengeteget segített a beállásával. Jó morállal játszottuk le a meccset, a finnek ellen is szeretnénk megmutatni, hogy magunkhoz méltóan zárjuk le a szezont és a selejtezősorozatot.

Női Eb-selejtező, 5. csoport, 5. forduló:

Szlovákia – Magyarország 23-32 (12-15)
Szlovákia: Medveďová 1, Haládiková (kapusok), Bačíková, Bujnochová, Habánková 5, Horňáková 1, Klucková, Kostelná, Michnová 1, Minárčiková, Olsovska 2, Rajnohová 1, Rechtorisová 4, Školková 6, Súkenníková 2, Trochtová.
Magyarország: Kiss É., Janurik (kapusok), Erdősi 4, Hornyák D. 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 2, Kovács A. 1(1), Kovacsics 1, Lukács 1, Mészáros 2, Orbán A. 2, Schatzl 3, Szekeres, Szucsánszki 3(2), Triscsuk 6(1), Zácsik 4.

Finnország – Lengyelország 11-33 (3-17)

A csoport állása: 1. Magyarország 8 p (154-117), 2. Lengyelország 8 p (135-96), 3. Szlovákia 4 p (117-110), 4. Finnország 0 p (71-154)

Forrás: MKSZ/MTI