Kikapott a BRSE és a Vasas Óbuda is

A Vasas Óbuda hazai pályán 3-1-re kikapott a francia Mulhouse csapatától a női röplabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A magyar bajnok a klubvilágbajnok Conegliano otthonában elszenvedett 3-0-s vereséget követően bravúrral pontot szerzett hazai pályán a Rzeszów ellen, így harmadik helyről várta a pont nélkül utolsó Mulhouse elleni összecsapást.

A szerdai mérkőzés első játszmája fordulatos csatát hozott, ugyanis többször is előfordult, hogy a csapatok egymás után négy-öt pontot szereztek. A játékrész nagy részében a Vasasnál volt az előny, a hazai drukkerek 22-15-ös előnynél joggal bízhattak a részsikerben, de a Mulhouse – kihasználva a magyar csapat játékosainak sorozatos hibáit – a „semmiből” fordított és megnyerte a szettet.

A második felvonás első harmadában a hazaiak még az előző etap hatása alatt voltak, de 7-10 után rendezték soraikat, és egyenlítettek. A Mulhouse a vezetést még sokáig nem adta ki a kezéből, a Vasas azonban 17-nél ismét utolérte riválisát, és a válogatott Török Kata pontjaival ezúttal fordítania is sikerült és hárompontos előnyt épített ki. A hajrá ugyanakkor most is a franciák szája íze szerint alakult, és egy ritkán látható szerencsés ponttal – az ütőjátékos saját csapattársát letarolva tette át a labdát a Vasas térfelére, a hálóról lecsorgó játékszert pedig a hazaiak nem tudták megmenteni – ezt a szettet is megnyerték.

A harmadik etapot a magyar bajnok kezdte határozottabban, az első játszmához hasonlóan magabiztosan játszott és több ponttal vezetett. Ugyan a játékrész derekán a Mulhouse ismét feljött mínusz kettőre, de a Vasas Török és az ukrán Julija Bojko hatékony támadójátékának köszönhetően könnyedén szépíteni tudott.

A negyedik szett kiegyenlített küzdelmet hozott, a Vasas a sorozatban elrontott nyitásait feljavuló sáncmunkájával kompenzálta, és szinte végig vezetett. A hajrában három volt az óbudaiak előnye, a Mulhouse magyar szempontból a legrosszabbkor, 23-nál egyenlített, majd szettlabdát is hárítva lezárta a 125 perces mérkőzést.

A találkozó legjobbja a vendégek kolumbiai légiósa, Amanda Coneo volt 22 ponttal, a fővárosiaktól az amerikai Taylor Bannister 17 pontig jutott.

Janisz Atanaszopulosz, a Vasas Óbuda vezetőedzője

„Nagyon szomorú vagyok. Nem tudom megmondani, hogyan veszítettük el a mérkőzést, mert minden szett szoros volt, bár végül ez sem segített. A legfőbb probléma az volt, hogy egyik szett végén sem játszottunk elég agresszívan, de próbálunk még jobban játszani, és a következő körben megszerezni az első győzelmünket a BL-ben.”

Női röplabda Bajnokok Ligája

Vasas Óbuda-Mulhouse Volley Alsace (francia) 1-3 (-23, -23, 16, -24)
Vasas:
Török K. 14, Papp 8, Bannister 15, Fricová 4, Abdulazimova 15, Szkripak 1. Csere: Juhár (liberó), Bojko 11, Fábián, Vezsenyi.
Mulhouse: Mayer 3, Rousseaux 6, Olinga-Andela 6, Tchoudjang-Nana 14, Coneo 24, Paradzik 4. Csere: Soldner (liberó), Haak 5, Schmit 1, Oliveira-Souza 4, Van Avermaet 4.

Az állás: 1. Conegliano (olasz) 9 pont, 2. Rzeszów (lengyel) 5, 3. Mulhouse 3 4. Vasas 1

A Vasas a következő körben, jövő kedden a lengyel Rzeszów vendégeként folytatja szereplését az elitsorozatban, melynek öt csoportjából az elsők automatikusan negyeddöntőbe jutnak, a másodikok mellett a legjobb harmadik pedig a negyeddöntőbe jutásért zajló rájátszásba kerül. A másik négy csoportharmadik a második számú sorozatban, a CEV Kupában folytathatja szereplését.

Kikapott a Békéscsaba

A BRSE a második számú európai sorozat első fordulójában a bosnyák Brckót búcsúztatta kettős győzelemmel, míg a Bundesliga harmadik helyén álló német rivális a szerb Zeleznicart múlta felül.

A szerdai összecsapáson az első játszmában fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a német együttes nyolc ponttal ellépett, amit a Békéscsaba már nem tudott behozni. A második felvonásban Tóth Gábor csapata közel járt az egyenlítéshez, de az utolsó labdamenetekben a Schwerin játszott pontosabban. A harmadik szett is hasonlóan alakult, a BRSE nem tudott szépíteni, így 3-0-ra kikapott Németországban.

Tóth Gábor, a BFRSE vezetőedzője

„Őszintén szólva erre számítottunk: gyors labdák és kemény támadások. Próbáltuk nyomás alá helyezni őket és a második szettben meg is volt a lehetőségünk. Átmenetekben kijött a különbség a Schwerin javára, mi pedig a fontos pillanatokban hibáztunk. Reális az eredmény, és gratulálok az ellenfélnek, jó meccs volt és várjuk a visszavágót!”

Felix Koslowski, a Schwerin vezetőedzője

„Gratulálok a Békéscsabának, remek szellemben küzdöttek a pályán és kiválóan védekeztek. Tudtuk, mire számíthatunk, kiváló csapatról van szó, magasak és tapasztaltak is. Agresszívan szerváltak és támadtak, rendkívül megnehezítették a dolgunkat. Boldog vagyok, hogy nyertünk itthon és örülök, hogy a második szettet hátrányból sikerült megnyernünk, miután túllendültünk a holtponton. Szombaton bajnokit játszunk, aztán jöhet a visszavágó, ahol ugyanennyire harcos ellenfélre számítunk.”

Női röplabda CEV Kupa

Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

SSC Palmerg Schwerin (német) – Swietelsky-Békéscsaba 3-0 (20, 25, 22)
Schwerin:
Baijens 12, Kästner 4, Alsmeier 9, White 9, Yüzgenc 11, Ruddins 8. Csere: Pogany (liberó), Hölzig 9.
BRSE: Vaszileva 16, Pintér 7, Bagyinka 2, Aktas 6, Bodnár 4, Drpa 13. Csere: Molcsányi (liberó), Glemboczki 1, Olijnyik.

A párharc visszavágóját egy hét múlva rendezik a Viharsarokban.

A sorozatban magyar részről még a Szent Benedek RA érdekelt, a balatonfürediek csütörtökön ideiglenes otthonukban, a budapesti Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban fogadják a cseh Dukla Liberecet.

Férfi röplabda Magyar Kupa – Kialakult az elődöntő mezőnye

A Kecskemét, a Kazincbarcika és a Kaposvár is bejutott szerdán a férfi röplabda Magyar Kupa elődöntőjébe.

A negyeddöntős párharcokban a legutóbb ezüstérmes barcikaiak házigazdaként a DEAC-ot múlták felül 3-1-re, csakúgy, mint az első meccsen vendégként.

Az előző kiírásban harmadik somogyiak a Kistextet kettős győzelemmel búcsúztatták – mindkétszer 3-0-ra nyertek -, míg az egy éve negyedik Kecskemét az NB I-es Szegeden keresztül jutott a végjátékba. A kecskemétiek a 3-0-ra győztek az első meccsen, majd a visszavágón 3-1-re kerekedtek ellenfelük fölé.

Utóbbi csapatra az elődöntőben a címvédő Pénzügyőr SE vár, míg a másik két együttes egymással küzdhet meg a fináléért.

A sorozat döntőjét és bronzmérkőzését – jelen állás szerint – március 11-én rendezik egy később kijelölendő helyszínen.

Forrás: Hunvolley.hu / MTI

CEV Kupa: Könnyedén jutott nyolcaddöntőbe a Békéscsaba