Kikapott a Chelsea és a Manchester City

Szokás szerint az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban Karácsonykor és Újévkor is játszanak a csapatok. A közönségszórakoztató mérkőzések olykor meglepő eredményeket hoznak.

Az Etihad-stadionban Luka Milivojevic (Crystal Palace) értékesítette a győzelmet jelentő büntetőt

Ezúttal már a Karácsony előtti forduló hozott két vaskos meglepetést, hiszen a Liverpoolt üldöző Manchester City és a londoni riválisokkal küzdő Chelsea is hazai pályán kapott ki.

A Stamfod Bridge-en egyetlen gól született: a második játékrész elején James Maddison adott gólpasszt Jamie Vardy-nak.

Az 51. percben Ricardo Pereira jól lépett be a játékba, a jobb oldalról megindulva jól passzolt James Maddisonhoz. A technikás játékmester nem lőtte el a labdát a tizenhatos előteréből, inkább ragyogó ütemben ugratta ki a keresztbe mozgó Vardy-t, aki bebombázta a labdát a tehetetlen Kepa Arrizabalaga mellett a rövid sarokba.

A második félidő derekán Maurizio Sarri becserélte Loftus-Cheeket és Olivier Giroud-t is, majd érkezett Fabregas, ám a Chelsea még kiegyenlíteni sem tudott a Leicester City ellen. A vendégek utoljára 18 évvel ezelőtt nyertek a Stamford Bridge-en.

A manchesteri Etihad-stadionban Gündogan vezető találata után a vendég Crystal Palace három percen belül fordított, előbb Jeffrey Schlupp, majd Andros Townsend volt eredményes (1-2).

Pep Guardiola a hátrány ellenére nem cserélt a szünetben, majd az 51. percben Luka Milivojevic büntetőből szerezte meg a londoniak harmadik találatát. A Manchester City végül a 85. percben Kevin de Bruyne révén szépített (2-3).

A Crystal Palace legutóbb 1990. december 22-én, azaz napra pontosan 28 évvel ezelőtt nyert a Manchester City otthonában.

Premier League, 18. forduló

Manchester City-Crystal Palace 2-3 (1-2)
Gól: Gündogan (27.), K. de Bruyne (85.), ill. J. Schlupp (33.), A. Townsend (35.), L. Milivojevic (55., 11-es)

Chelsea-Leicester City 0-1 (0-0)
Gól: Jamie Vardy (51.)

Arsenal-Burnley 3-1 (1-0)
Gól: P. Aubameyang (14., 48.), A. Iwobi (90.), ill. A. Barnes (63.)

Cardiff City-Manchester United 1-5 (1-3)
Gól: Victor Camarasa (38., 11-es), ill. M. Rashford (3.), Ander Herrera (29.), A. Martial (41.), J. Lingard (57., 11-es, 90.)

Huddersfield Town-Southampton 1-3 (0-2)
Gól: P. Billing (58.), ill. N. Redmond (15.), D. Ings (42., 11-es), M. Obafemi (71.)

AFC Bournemouth-Brighton&Hove Albion 2-0 (1-0)
Gól: D. Brooks (21., 77.)
Kiállítva: L. Dunk (73., BHA)

West Ham United-Watford 0-2 (0-1)
Gól: T. Deeney (30., 11-es), Deulofeu (87.)

Newcastle United-Fulham 0-0