Kikapott a listavezető Ajka, élre állt a DVSC

Az eddig listavezető Ajka 1-0-ra kikapott a Szombathelyi Haladás vendégeként a labdarúgó NB II szerdai, hatodik fordulójában. Az ajkaiak vereségével a Debreceni VSC vette át az első helyet a Merkantil Bank Ligában.

Ferenczi János a labdával, a háttérben Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője. Fotó: Derencsényi István/dvsc.hu

Korábban a DVSC házigazdaként 3-0-ra legyőzte a nyeretlen Szeged csapatát.

A Nagyerdei Stadionban a A 10. percben Bódi felé csavart szöglete után nem sok hiányzott a debreceni vezető gólhoz, a 15. minutumban még kevesebb: Tischler fejese után a szegedi kapus – a felső léc segítségével – bravúrral hárított.

Az 57. percben Ferenczi remek felfutása és beadása Bárány Donát fejelt a vendégek kapujába (1-0). A folytatásban némiképp ki kellett nyílnia a szervezetten futballozó Szegednek, jöttek is a Loki-gólok.

A 66. percben egy labdaszerzés után Ferenczi János 17 méterről lőtt a bal alsóba (2-0), míg tíz perccel a vége előtt a fiatal Baráth Péter szerezte a harmadikat egy megpattanó labdát követően (3-0).

Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője: „Masszívan játszott a Szeged, mi kissé feszülten futballoztunk, az első gól viszont felszabadította a csapatot. Akár több találattal is nyerhettünk volna, köszönjük a drukkereknek a támogatást.”

A Vasas FC 3-1-re kikapott a Budaörsi SC vendégeként Tatabányán, az angyalföldieknek két győzelem és három döntetlen után ez volt az első vereségük az új idényben.

Merkantil Bank Liga NB II, 6. forduló:

Szombathelyi Haladás-FC Ajka 1-0 (0-0)
Gól: Tóth Barna (55.)

Szolnoki MÁV FC-Debreceni EAC 1-0 (0-0)
Gól: Novák Csanád (76.)

BFC Siófok-Gyirmót FC Győr 2-1 (2-1)
Gól: Kiss Balázs (32.), Balogh Bence (40.), ill. Simon András (18.)

Békéscsaba 1912 Előre-Soroksár SC 1-1 (1-0)
Gól: Nikola Pantovic (41.), ill. Lovrencsics Balázs (65.)

Kolorcity Kazincbarcika SC-Dorogi FC 1-1 (1-1)
Gól: Raul-Zoran Krausz (29.), ill. Tomás Lénárt (11.)

WKW ETO FC Győr-Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)
Gól: Priskin Tamás (91.)

Debreceni VSC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-0 (0-0)
Gól: Bárány Donát (57.), Ferenczi János (66.), Baráth Péter (77.)

Budaörsi SC-Vasas FC 3-1 (1-0)
Gól: Horváth Roland (47., 65.), Pethő Bence (53.), ill. Vernes Richárd (59.)

Szentlőrinc-Kaposvári Rákóczi FC 3-1 (0-0)
Gól: Harsányi István (48.), Kapronczai Gergely (73.), Luka Sili (84.), ill. Balázs Zsolt (50.)

Aqvital FC Csákvár-Pécsi MFC 0-0

Az élmezőny állása: 1. Debreceni VSC 13 pont (11-2), 2. Szolnok 13 (7-5), 3. Ajka 12

Forrás: MLSZ/MTI