Kikapott a listavezető Fehérvár

Fotó: Vágvölgyi Bálint/bb1.hu

A listavezető Alba Fehérvár hétpontos pontos vereséget szenvedett Körmenden a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

Akár a középszakasz első helyét is bebiztosíthatta volna egy körmendi győzelemmel az Alba Fehérvár, hiszen egyetlen üldözőjét verhette volna meg, leszakítva ezzel a hátra lévő négy meccs előtt. De hiába hiányzott két legjobb légiósa a Körmendnek, hiába volt csak hat bevethető kosarasa, a szintén tartalékos Alba nem élt az eséllyel. Pedig vezetett még az utolsó negyedben, de végül tizenöt triplát kapva vereséget szenvedett.

A másik mérkőzésen a Falco idegenben bizonyult jobbnak a Zalaegerszegnél, melyet győzelmével megelőzött a tabellán. Az utolsó játékrész elején Govens és Zigeranovic kosaraival átvette a vezetést a Falco (56-59). Mindent megpróbáltak a hazaiak, de nem jöttek be a kinti dobások és közelről sem céloztak hatékonyan. A negyed felétől pontosabban játszott a vasi alakulat, míg a ZTE védekezésben és támadásban is leblokkolt. A Falco fokozatosan ellépett, és végül 12 ponttal bizonyultak jobbnak a lefújás pillanatában (68-80).

A folytatásban szerdán a Falco KC hazai pályán fogadja a Szolnoki Olaj csapatát, majd csütörtökön Zalaegerszegre látogat az Egis Körmend. Vasárnap Alba Fehérvár — Falco KC és Szolnoki Olaj — ZTE mérkőzéseket rendeznek.

Férfi kosárlabda NB I, felsőház:

Zalakerámia ZTE KK — Falco KC Szombathely 68-80 (17-15, 22-22, 17-18, 12-25)
ZTE: Ubilla 22/6, Norfleet 14/3, Benke 13/3, Szabó Zs. 2, Drungilas 10/3. Csere: Mohácsi 3/3, Wright 4, Kis -. Edző: Bencze Tamás.
Szombathely: Govens 18/3, Kovács P. 1, Váradi 10/6, Pustahvar 6, Zigeranovic 14. Csere: Medford 5/3, Barham 10/3, Tóth N. 8, Bognár 8. Edző: Srecko Sekulovic.

Egis Körmend — Alba Fehérvár 96-89 (26-18, 20-28, 20-22, 30-21)
Körmend: Ferencz Cs. 28/21, S. Gibbs 19/9, Kromah 19/6, Csorvási 16, L. Smith 13/9. Csere: Németh A. – .
Fehérvár: Taylor 7/3, Mohammed 19/9, Shepard 19/3, Lóránt 24/6, Keller Á.7. Csere: Farr 9, Markovics 4, Keller I.