Kikapott Antwerpenben az FTC ellen készülő Genk

A jövő csütörtökön a Ferencváros vendégeként Konferencia-liga-mérkőzést játszó Genk 3-2-re kikapott a Royal Antwerp otthonában a belga labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

Genk

A Genk a 39. percben már 3-0-s hátrányban volt, s bár a svájci Andi Zeqiri révén még a szünet előtt sikerült szépítenie, a vereséget nem tudta elkerülni. A második gólját a kolumbiai Daniel Munoz szerezte a 99. percben.

A Genk ezt megelőzően – minden sorozatot figyelembe véve – 12 mérkőzés óta veretlen volt.

Az előző Kl-fordulóban, Genkben 0-0-s döntetlent játszott egymással a belga együttes és az FTC. A csütörtöki találkozójuk 18.45 órakor kezdődik majd a Groupama Arénában.

Az F csoportban az olasz Fiorentina, az FTC és a Genk is 5-5 ponttal áll, a sereghajtó szerb Cukaricki eddig nem szerzett pontot.

Vasárnap a Cukaricki a Topolya SC-t látja vendégül, míg Olaszországban a Fiorentina vendége az Internazionalét üldöző Juventus lesz.

Jeremy Doku négy gólpassza az Etihad-stadionban

Angliában Kerkez Milos csapata a Ligakupa búcsú után nagyarányú vereségbe szaladt bele Manchesterben. A City már az első félidő után 3-0-ra vezetett, a második játékrész derekán Luis Sinisterra szépített, ám Bernardo Silva duplázása után Nathan Aké is bevette Andrei Radu kapuját.

A találkozó hőse Jeremy Doku volt, a 21 éves belga válogatott csatár első találata után összesen négy gólpasszt osztott ki. A vendégeknél Kerkez Milos végig a pályán volt.

A Brentford FC hátrányból fordított a West Ham United ellen, az ír Nathan Collins a 69. percben szerzett győztes gólt. Thomas Frank csapata zsinórban harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, míg a WHU zsinórban harmadszor kapott ki.

A sereghajtó Sheffield United Oliver Norwood 100. percében értékesített büntetőjével nyert 2-1-re a Wolverhampton Wanderers ellen.

First Division A

Royal Antwerp FC – KRC Genk 3-2 (3-1)
Gól:
V. Janssen (5..), M. Balikwisha (11., 39.), ill. A Zeqiri (45.), D. Munoz (90+9.)

Premier League

Manchester City – AFC Bournemouth 6-1 (3-0)
Gól:
J. Doku (30.), Bernardo Silva (33., 83.), M. Akanji (37.), P. Foden (64.), N. Aké (88.), ill. L. Sinisterra (74.)

Fulham – Manchester United 0-1 (0-0)
Gól:
Bruno Fernandes (90+1.)

Brentford FC – West Ham United 3-2 (1-2)
Gól:
N. Maupay (11.), K. Mavropanos (55., öngól), N. Collins (69.), ill. M. Kudus (19.), J. Bowen (26.)

Burnley – Crystal Palace 0-2 (0-1)
Gól:
J. Schlupp (22.), T. Mitchell (90+4.)

Everton – Brighton&Hove Albion 1-1 (1-0)
Gól
: V. Mykolenko (7.), ill. A. Young (84., öngól)

Sheffield United – Wolverhampton Wanderers 2-1 (0-0)
Gól
: C. Archer (72.), O. Norwood (90+10., 11-es), ill. J. Bellegarde (89.)

Newcastle United – Arsenal 1-0 (0-0)
Gól:
A. Gordon (64.)

130 perc alatt hét gól született a Groupama Arénában