Kikapott és kiesett a DAC

A Dunaszerdahelyi AC 3-2-re Athénban is kikapott az Atromitosztól a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének második fordulójában, így búcsúzott az kupasorozattól.

Kalmár Zsolt értékesített egy büntetőt

Az első félidő 22. percében Katranisz megszerezte a vezetést az Atromitosznak, hat perccel később pedig Manoussosz tizenegyesből két gólra növelte a görögök előnyét, így már három gólt kellett volna lőni a DAC-nak a továbbjutáshoz.

A dunaszerdahelyi csapat azonban nem adta fel. A második félidőben előbb Ramiréz egy kavarodást után szépített, majd a 72, percben Kalmár szintén büntetőből egyenlített. Ekkor reális esély volt arra, hogy a DAC megnyerje a mérkőzést, és ezzel tovább is jusson a harmadik fordulóban. Ehelyett azonban az Atromitosz szerezte meg a harmadik gólt és ezzel végleg eldöntötte a továbbjutás sorsát. Ugyan Kalmárnak és Ramiréznek is volt helyzete a 7 perces hosszabbításban azonban gól már nem született, így a DAC 3-2-re, összesítésben 5-3-ra kikapott és kiesett az Európa Ligából.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az Atromitosznak a továbbjutáshoz. Az értékelés nagyon egyszerű, az első 10-15 percben jók voltunk, aztán könnyű gólt kaptunk: egy görög játékos azt csinált négy emberünkkel, amit csak akart. Utána jött a tizenegyes, ami ugyan vitathatónak tűnt, de berúgták, és 2-0-val vonultunk az öltözőbe. A második félidő már nagyon tetszett, és büszke vagyok a fiúkra. 2-2-nél visszajött a remény, újra megvolt az esély a továbbjutásra. Remek volt a hazaiak kontrajátéka, erre készültünk is, viszont egyértelműen mi játszottunk szebben. Az első meccsen dőlt el a párharc. Négy meccs alatt nyolc gólt kaptunk, ami túl sok a harmadik körbe jutáshoz.”

EL-selejtező, 2. forduló:

Atromitosz-FC DAC 1904 3-2 (2-0)
Gól: Katranisz (22.), Manoussosz (28., 11-es), Goutasz (77.), ill. Ramirez (54.), Kalmár (72., 11-es)

Forrás: ujszo.com