Kikapott, mégis a legjobb négy közé jutott a Sopron

A házigazda Sopron Basket 75–62-re kikapott a francia Lyontól a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének pénteki visszavágóján, de 156–141-es összesítéssel így is bejutott a négyes döntőbe.

Végül a sárga mezes soproniak jutottak tovább (fotó: FIBA)

Nagyon kemény     négy negyed után került a négyes döntőbe a Sopron. A harmadik negyedben egyszer 22 pont előnye is volt a francia Lyonnak.

A negyedik tíz perc a továbbjutás kérdése szempontjából már nem hozott érdekességeket, azt azonban meg kell jegyezni, hogy a hazaiak görcsössége jottányit sem változott. Viszont inkább egy olyan mérkőzésen jöjjön rossz produkció, amelyiken nem jár végzetes következményekkel.

A Sopron Basket 2018 és 2019 után ismét bejutott az Euroliga négy legjobb csapata közé, amiért csak a tisztelet és az elismerés hangján beszélhetünk róla.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, NEGYEDDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ (SOPRON)
LDLC ASVEL FÉMININ (francia)–SOPRON BASKET 75–62 (19–14, 30–21, 14–15, 12–12)
Sopron,
zárt kapuk mögött. V: Yalman (török), Jurcevic (horvát), Zupancic (szlovén)
LYON: Fauthoux 9/3, JOHANNES 16/12, CRVENDAKICS 12/6, Plouffe 9/3, CIAK 14
Csere: Tanqueray 1, Chevaugeon 4, Raincock-Ekunwe 10, Jocyte, Rabot. Edző: Valery Démory
SOPRON: Fegyverneky 4, January 6, G. Williams 11, Brooks 12, Határ 10. Csere: Krajisnik 5, WALKER 14/12. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–4. 3. p.: 9–6. 7. p.: 19–8. 11. p.: 19–17. 17. p.: 43–23. 20. p.: 49–35. 23. p.: 56–35. 28. p.: 59–42. 30. p.: 63–50. 32. p.: 67–50. 35. p.: 71–59

MESTERMÉRLEG
Gáspár Dávid: –
Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült bejutni a Final Fourba! Iszonyatosan nehéz meccs volt, amelyet sikerült egy normálisabb mederbe terelni.

Valery Démory: –  Boldog vagyok, mert ez volt az igazi arcunk, az előző mérkőzésen nem az én csapatom játszott. A Sopronnak sok sikert az elődöntőben, és köszönjük a vendégszeretetüket!

Továbbjutott: a Sopron, 156–141-es összesítéssel