Kikapott a németektől a magyar csapat

A magyar férfi vízilabda-válogatott meglepetésre 12-10-re kikapott a házigazda német csapattól a Berlinben zajló világkupa keddi nyitófordulójában.

Fotó: vlv.hu

A közelmúltban a magyar válogatott többször is megszenvedett a németek ellen, a 2016-os riói játékok előtt a trieszti olimpiai selejtezőben egy mindent eldöntő mérkőzésen 8-7-re diadalmaskodott a magyar csapat, júliusban a Barcelonában rendezett Európa-bajnokság csoportkörében pedig 4-4-es döntetlen született.

Egy darabig úgy tűnt, ezúttal a magyarok igazolják a papírformát, hiszen a harmadik negyed elején 7-4-re vezetett Märcz Tamás együttese. Ezt követően azonban a németek fokozatosan feljöttek és a zárófelvonás második felére átvették a vezetést, és a hajrában sem remegett meg a kezük.

Märcz Tamás szövetségi kapitány: „„Nem volt könnyű átélni a meccs elejét sem, számítottunk arra, hogy akár az otthon játszó németek ellen szembeszélben is pólózhatunk – nos, ezt jól reagáltuk le, túléltük az elejét, sok emberhátrányt kivédekeztünk. Kézben tartottuk a meccset, majd 7-4-nél jött a fordulópont. Akkor kihagytuk az időkérés után a fórt, pedig még jobban leszakíthattuk volna az ellenfelet. Elkezdtünk egyre többet hibázni, sok gól kaptunk a harmadik és a negyedik negyedben is. Ennek ellenére volt esélyünk még így is a győzelemre, de sok hiba csúszott a játékunkba, kapkodtunk, nem voltunk pontosak. Elöl rutintalanul oldottuk meg a támadásokat, nem tudtuk gólra váltani a fórokat, amelyekkel meg lehetett volna a győzelem.”

Bátori Bence„Csak saját magunknak köszönhetjük ezt az eredményt… Az első két negyedben közepesen, a következő kettőben borzalmasan játszottunk. 7-4-nél megvoltak a lehetőségeink, hogy lezárjuk a meccset, de kulcsszituációkat hagytunk ki elöl, de ami még nagyobb baj, hátul is teljesen szétnyíltunk. Mindenkinek át kell gondolnia, ki mit hibázott, aztán le kell zárni, és holnap egy teljesen másik meccset kezdeni a véleményem szerint erősebb ausztrál válogatottal.”

Vízilabda Világliga, csoportkör, 1. forduló

A csoport:

Németország-Magyarország 12-10 (1-2, 3-4, 4-2, 4-2)
Gól: Real 3, Reibel 3, Csuk 2, Eidner 1, Schulz 1, Csuk 2, Restovics 2, Eidner 1, ill. Bátori 3, Zalánki, Jansik Sz. 2-2, Nagy Á. Jansik D., Pásztor 1-1

Ausztrália-Japán 14-6 (3-0, 3-0, 5-5, 3-1)

Forrás: MVLSZ/MTI