Kilenc gól született a Pesterzsébeti Jégcsarnokban

Az FTC-Telekom sorozatban tizedik győzelmét aratta az idei jégkorong Erste Ligában.

Összességében nem jött könnyen a siker, mert bár az első percben megszerezték a vezetést a zöld-fehérek, majd a későbbiekben háromgólos előnyre is szert tettek, a vendégek a végén felzárkóztak, és nem sok hiányzott az egyenlítésükhöz.

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom: “Nagyon jól kezdük a mérkőzést, tudtuk játszani a hokinkat. Ez hozta magával a kiállításaikat, nekünk pedig sikerült egy előnyt kihasználnunk. 2-0 után talán úgy éreztük, ez is egyszerűbb mérkőzés lesz, ugyanúgy, mint az a Brassó elleni. Nem így lett, hiszen nagyon jól össze van rakva az edzőváltás óta ez a gyergyói csapat. De azt gondolom, uraltuk a mérkőzést. A végén a sok kiállítás miatt – ami eddig nem volt ránk jellemző egyálalán – nagyot kellett küzdenünk, de megint a srácokat tudom dicsérni, megoldották a feladatot, megérdemelték ezt a három pontot.”

Vitalij Donyika vezetőedző, Gyergyói HK: “Nagyon kemény mérkőzés volt, a Ferencváros remek csapat, gratulálok kollégámnak, Fodor Szabolcsnak. Ők jelenleg egyértelműen jobbak nálunk.”

Erste Liga:

FTC-Telekom – Gyergyói HK 5-4 (2-1, 2-1, 1-2)
Gól: Pavuk attila (4.), Brett Switzer (11., emberelőnyben), Tóth Adrián (30., ee.), Myles Fitzgerald (38.), Rafaj Attila (42.), ill. Góga Attila (14., emberelőnyben, 50.), Roman Tomanek (31.), Nagy Csaba (59., ee.)

A DEAC öt góllal nyert a EV Vienna Capitals II vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A listavezető Csíkszereda gólzáporos mérkőzésen 6-4-re nyert a Dunaújváros ellen, Az Újpest szétlövés után kapott ki a Brassó vendégeként.

EV Vienna Capitals II-DEAC 5-8 (1-2, 2-3, 2-3)
Gól: Fabio Artner (19.), Patrik Kittinger (32., emberelőnyben),Julian Grosslercher (40.), Alexander Maxa (45.), Nikita Reyn (51., emberhátrányban), ill. Silló Arnold (18.), Hugo Turcotte (19., 25.), Novotny Dominik (35., 39., ee., 57.), Vladeslav Kuleshov (49.), Arnold Antal (50.)

Sport Club Csíkszereda-Dunaújvárosi Acélbikák 6-4 (1-2, 3-1, 2-1)
Gól: Andrej Taratuhin (15., emberelőnyben),  Becze Tihamér (23.), Salló Alpár (27., ee., 36., ee.), Radim Valchar (44.), Részegh Tamás (55.), ill. Török Viktor (5.), René Léránt (17.), Oula Uski (22., emberelőnyben), Borbás Gergely (43.)

Corona Brasov-UTE 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Gól: Jereme Tendler (55.), Cody Carlson (60., emberelőnyben), Clarke Garrett (65., büntető), ill. Peter Huba (9.), Ben András (46.)

Hosszabbításban kapott ki a Fehérvár Grazban

A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hosszabbítás után kapott ki vasárnap Grazban, az osztrák ligában.

EBEL:

Moser Medical Graz99ers (osztrák)-Fehérvár AV19 4-3 (1-0, 1-3, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Hári (25.), Szita (31.), Philips (37.)

Otthon kapott ki a DVTK

A DVTK hazai jégen 3-1-es vereséget szenvedett a HK Nitra csapatától a szlovák jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.