Kilenc góllal nyertek a címvédő spanyolok

A címvédő spanyol válogatott 37-28-ra legyőzte Fehéroroszországot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában hétfőn Bécsben.

Jorge Maqueda nycol lövésből hat gólt szerzett. Fotó: Jozo Cabraja / kolektiff

A fehéroroszok a második félidő elejéig tudták tartani magukat, 19-19 után azonban a spanyolok Gonzalo Pérez de Vargas kapus kiváló teljesítményére alapozva elhúztak, és végül fölényesen nyertek.

A MOL-Pick Szeged spanyol játékosai közül a jobbátlövő Jorge Maqueda hat, a balátlövő Joan Canellas egy gólt dobott.

A spanyoloknak ez volt a hatodik sikerük, vagyis továbbra is százszázalékosak a tornán.

Utolsó másodperces góllal nyertek a horvátok

A horvát válogatott 22-21-re legyőzte Csehországot. Végig rendkívül szoros volt az állás, egyik csapat sem vezetett két gólnál nagyobb különbséggel. A hajrában a cseheknek sikerült egyenlíteniük, de az utolsó másodpercben a MOL-Pick Szeged jobbátlövője, Luka Stepancic – aki hat lövésből három góllal zárt – megszerezte a győztes találatot.

A horvátoknak ez volt a hatodik sikerük, vagyis továbbra is százszázalékosak a tornán.

Sorozatban harmadszor veszítettek az osztrákok

Németország 12 góllal legyőzte Ausztria csapatát. Az osztrákok sorozatban harmadszor kaptak ki a középdöntőben. Újabb vereségük azt jelenti, hogy a malmői csoportban a magyar válogatottnak a harmadik hely is elég az olimpiai selejtezőbe jutáshoz.

Az Európa-bajnok kijut a nyári, tokiói ötkarikás játékokra, a további két legjobban szereplő csapat pedig – a korábban olimpiai kvótát vagy selejtezős részvételt nem szerzett együttesek közül – ott lehet az áprilisi selejtezőtornák egyikén.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 3. forduló, I. csoport:

Németország-Ausztria 34-22 (16-13)
Spanyolország-Fehéroroszország 37-28 (17-16)
Horvátország-Csehország 22-21 (11-9)

Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (131-105), 2. Horvátország 8 (105-91), 3. Németország 4, 4. Ausztria 2 (103-120), 5. Fehéroroszország 2 (102-124), 6. Csehország 0