Kilencgólos hátrányból fordított a THW Kiel

Egészen elképesztő bravúrt ért el a német THW Kiel férfi kézilabdacsapata, amely egy hete kilencgólos vereséget szenvedett a Montpellier vendégeként, a csütörtöki visszavágón azonban 31-21-re legyőzte a franciákat és bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

THW Kiel
Fotó: Sascha Klahn

A németek már a félidőben ötgólos előnyre tettek szert (17-12), és ugyan a vendégek feljöttek négy gólra, a Kiel 24-20-ról egy 7-1-es szériával az 58. percre már továbbjutásra álltak.Liqui Moly

Az utolsó két és fél percben nem született gól, így a hazaiak hatalmas bravúrral megőrizték előnyüket (31-21), és biztosították helyüket a kölni Final Fourban.

A Montpellier-ben Lucas Pellas 9 lövésből ért el hat gólt, míg Valentin Porte és Yanis Lenne is 4-4 találatig jutott.

A hazaiak számolatlanul termelték a gólokat: Eric Johansson 11 lövésből 8 gólt szerzett, míg Mikola Bylik 10 lövésből hétszer vette be a franciák kapuját, Harald Reinkind hatszor volt eredményes.

A THW Kiel kapujában Tomas Mrkva 29 francia lövésből 12-őt hárított.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

Negyeddöntő, visszavágó:

Aalborg HB (dán) – Telekom Veszprém 33-28 (18-14)
Továbbjutott: az Aalborg 64-60-as összesítéssel.

SC Magdeburg (német) – Industria Kielce (lengyel) 23-22 (11-13) – hétméteresekkel 4-3