Kilencpontos hazai vereséggel rajtolt a Falco KC

A Falco KC hazai pályán 87-78-ra kikapott a spanyol Unicaja Málagától a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szerdán.

David Kravish
David Kravish, a spanyol csapat játékosa (b) és a szombathelyi Keller Ákos a férfi kosárlabda Bajnokok Ligájának csoportkörében, az A csoport első fordulójában játszott Falco KC Szombathely – Unicaja Málaga mérkőzésen a szombathelyi Aréna Savaria sportcsarnokban. Fotó: MTI/Katona Tibor

Az első negyedben sorozatban három triplája volt a spanyol Király Kupa címvédőjének, ennek ellenére nem tudott megnyugtató előnybe kerülni. A második felvonást nyolc ponttal kezdte a Málaga, ekkor már tíz pont fölé nőtt a különbség. Az egész második negyedben csak egy mezőnypontja – egy duplája – volt a magyar bajnoki címvédőnek, büntetőből viszont 13 alkalommal is eredményes volt, ezzel felzárkózott mínusz kettőre.

A mérkőzés első percét követően a harmadik felvonás elején vezettek ismét a szombathelyiek, akiknél Stefan Pot is ponterős játékkal jelentkezett. A negyedik játékrészt csupán négypontos hátrányban kezdte a Falco, de játékosai több mint öt percen keresztül nem tudtak betalálni a mezőnyből, így két perccel a vége előtt, 84-71-es spanyol vezetésnél eldőlt a mérkőzés. Bár ezt követően sorozatban három hazai dupla következett, a Málaga egy hármassal lezárta a nyitott kérdéseket.

Stefan Pot húsz, Benke Szilárd 15, Keller Ákos 11 ponttal zárt, a túloldalon Will Thomas és David Kravish 15-15, Nihad Dedovic 13 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája

A csoport, 1. forduló:

Falco KC Szombathely – Unicaja Málaga (spanyol) 78-87 (26-30, 15-13, 21-23, 16-21)