Kiütéses hazai siker után döntőben a címvédő Sopron

A címvédő Sopron Basket 86-52-re kiütötte hazai pályán a DVTK-t hétfőn a női kosárlabda NB I elődöntőjének a harmadik mérkőzésén, és 2-1-es összesítéssel bejutott a fináléba.

A két gárda az utóbbi másfél hónapban négyszer is összecsapott, a Magyar Kupa februári döntőjében a miskolciak hazai pályán hosszabbítás után 78-75-re nyertek, majd a bajnoki alapszakasz hajrájában a Sopron odahaza kiütéses győzelemmel (84-49) vágott vissza.

Az elődöntő múlt keddi nyitányán a soproniak elsősorban Briann January 17 pontjával 68-49-re nyertek saját csarnokukban, ám a Diósgyőr pénteken főként a nemrég érkezett amerikai Jessica Kuster 17 pontjával egyenlített (66-60).

Az Euroliga hétvégi, isztambuli négyes döntőjére készülő soproniak semmit sem bíztak a véletlenre, ugyanis 18 perc játék után már 20 pont volt a különbség a két csapat között. A hazaiaknál végül öten is átlépték a tízpontos határt.

Gáspár Dávid, a Sopron Basket vezetőedzője

„Egy nagyon kiélezett és kemény párharc alakult ki a két csapat között. Rengeteget tett ezért a DVTK, a fejlődés, amin átmentek megmutatkozott játékban és eredményességben is. Borzasztó nehéz ellenük játszani, nagyon örültem volna, ha idegenben is a maihoz hasonló koncentrált, energikus csapat futott volna ki. A lényeg, hogy szinte minden elemben javulást látok, mely nagyon lényeges és az is, hogy egy ilyen elvesztett mérkőzés után, mint a pénteki, olyan mentális állapotban jöttünk ki, ahol védekezésben és támadásban is összeszedettek voltunk. Következő állomás a Final4, mindent meg fogunk tenni, hogy visszavágjunk a Salamancának, csak erre koncentrálunk. Köszönjük a gratulációt, a legjobbakat kívánjuk nekik. Egy külön élmény volt számomra barátom és volt edzőm ellen megmérkőzni. Óriási csata volt!”

Jelena Brooks

Jelena Brooks 14 pontja mellett leszedett 4 lepattanót

„Ebben a szezonban láttuk, hogy milyen nehéz a DVTK ellen játszani, és ez a meccs nagy motivációt adott. Meg akartuk nyerni ezt a mecset, és jó játékkal, hogy jó állapotban menjünk bele a pénteki F4 meccsbe. Büszke vagyok a csapatra, hogy a miskolci meccs után tudtunk javítani, összeszedtük magunkat, és ilyen jó mérkőzést játszottunk.”

Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője

„Gratulálok a Sopronnak, a mai meccs egészében megmutatva, melyik a jobb csapat. Sok sikert kívánok nekik a Final4-ra. Ahogy ők éremmel szeretnék befejezni az Euroliga sorozatot, úgy mi is a bajnokságot. Nem állunk készen arra, hogy egy ilyen precízen és magas hőfokon játszó Sopront le tudjunk győzni. Sajnálom kicsit a szurkolóinkat, akik szorosabb mérkőzésre számítottak, de nagyot szurkoltak. Készülünk a következő feladatra, emelt fővel szeretnénk befejezni a szezont.”

Az elődöntő másik ágán az Atomerőmű KSC Szekszárd 1-0-ra vezet az NKA Universitas PEAC ellen, a párharc második felvonására szerdán kerül sor Pécsen.