Kiütéses Real Madrid-siker a Puskás-Suzuki Kupa döntőjében

A Real Madrid 4-0-ra legyőzte az újonc Dinamo Kijevet az U17-es korosztály számára kiírt labdarúgó Puskás-Suzuki Kupa hétfői döntőjében, Felcsúton.

A királyi gárda előző találkozóihoz képest feltűnő volt, hogy az ukránok kezdetben lényegesen többet birtokolták a labdát, mint az eddigi riválisok, ám ez sem akadályozta meg a spanyolokat abban, hogy még az ivószünet előtt megszerezzék a vezetést: a 14. percben a kijevi térfél közepén José Baixauli adott remek labdát a torna legjobb játékosa címre alighanem eséllyel pályázó Pol Fortunynak, aki néhány lépés után tizennégy méterről, jobbal bevette Jurij Avramenko kapuját (1–0).

A kasztíliaiak játékmestere kisvártatva megduplázhatta volna az előnyt, illetve góljai számát, de megpattanó lövését ezúttal védeni tudta az ukrán hálóőr. Babacar Diocouét azonban már nem, igaz, ahhoz, hogy a Real hetese közvetlen közelről a kapuba vágja a labdát, kellett Jacobo Ramón lövése, amely a 25. percben a kapusról pattant a szélső elé (2–0).

Hamarosan jött a harmadik is: egy perccel a félidő vége előtt Álvaro Hernández adott zseniális passzt a balösszekötő helyén érkező Joan Mascarónak, a balszélső pedig egy higgadt gurítással zárta le az első játékrész lényegi részét (3–0).

A Real háromgólos előnyben akár kényelmesen is futballozhatott volna, ám a spanyolok továbbra is domináltak, s noha a kijeviek többször feltűntek a kapujuk előtt, gyakorlatilag játszi könnyedséggel állták útját a kék mezesek támadásainak, ellentámadásaikban pedig mindig ott volt a gólveszély.

Az 50. percben egy gyönyörű kényszerítős kombináció után Pol Fortuny megszerezte a második gólját (4–0)

A 15. alkalommal megrendezett viadalon aratott siker immár az ötödik volt a spanyol gárda utánpótláscsapata számára, ezzel beérte az örökrangsor élén a Budapest Honvédot.

A bronzérmet a brazil Flamengo szerezte meg, amely 3-0-ra diadalmaskodott a házigazda Puskás Akadémia felett.

A Honvéd hatodikként zárt, miután 2-1-re kikapott a görög Panathinaikosztól.