Kiütötte a Csíkszereda a listavezető FTC-t, címvédőt vert a DEAC

A sérülések és eltiltások miatt tartalékos, listavezető Ferencváros 9-3-ra kikapott Csíkszeredán a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

Csíkszereda
Fotó: Halmágyi Zsolt

A székely csapat már az első harmad végén 5-1-re vezetett – a 11. percben kapust is cserélt a magyar bajnok -, majd a folytatásban sem volt azonos szinten a két gárda. A hazaiaktól 16 mezőnyjátékos szerzett pontot.

Mark LeRose, a Csíkszeredai Sportklub másodedzője

„Sokkal jobban sikerült a ma esti összecsapás, mint gondoltuk! Az első harmadban szereztünk két emberelőnyös és egy létszámhátrányos találatot. Mindenki elégedett lehetett ma, ez az este mindenki számára igazán jól sikerült. Imádom ezt a helyet! Csodálatos! Főként a mérkőzés utáni ünneplések! A végén énekelt himnuszról felvételt is készítettem, melyet meg is osztok majd a világhálón! Követtük holnapi ellenfelünk ma esti mérkőzését, ami jelen pillanatban 3-3-ra áll, és hosszabbítás következik. Meg fogjuk tekinteni a videót, ahogyan a mi meccsünk anyagát is átnézzük, és összeállítjuk a holnapi játéktervet. 3-ból 3 meccset szeretnénk nyerni!”

Fodor Szabolcs, a Ferencvárosi TC vezetőedzője

„A Csíkszereda nagyon jól játszott. Mióta átvette Kevin a csapatot, látszik a keze nyoma. Dolgoztunk mi együtt tavaly, szóval ismerem. Jó munkát végez itt Csíkszeredában, és úgy látszik a srácok be is tartják amit kér, a jégen is végre tudták ezt hajtani. Mi küzdöttünk, ahogy tudtunk. Három sorral játszottunk. 1-5 után meg 3-7 után is küzdöttünk. A ma esti 60 percnyi küzdelem ennyire volt elég. Nagy százalékban használta ki a Csíkszereda a helyzeteit, így több találat is esett, mint amennyire lehetett előzetesen számítani. A csapatuk jól össze van rakva egy jó edző által. Amit ki szeretnék emelni a csapatommal kapcsolatosan, hogy le a kalappal előttük, végig, 60 percen át küzdöttek, annak ellenére, hogy nagy esély nem volt visszajönni. 3 gólt tudtunk lőni a Csíkszeredának, ami az elmúlt 8-10 meccs során nem nagyon sikerült senkinek. Szóval azt gondolom ezek mind pozitívumok, és ezekből szeretnénk építkezni.”

A másik két erdélyi összecsapáson vendégsiker született

A címvédő Gyergyói HK és a vendég DEAC összecsapásán is hat gól esett a nyitó húsz percben, 2-4-es leosztásban. Mihail Bucskin háromszor volt eredményes, Később egy-egy emberelőnyös- és -hátrányos gól esett, majd a Debrecen a hajrában biztosította be sikerét a 13 találatot hozó meccsen.

Brassóban az UTE az 59. perc végéig vezetett, ám ekkor a Corona egyenlített. A hosszabbításban Silfver Christian döntötte el az összecsapást.