Kleinheisler duplázott a dánok ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában az Asztana hazai pályán fogadta a dán FC Midtjylland együtesét.

A kazah gárda az előző körben a montenegrói Sutjeska csapatát 3-0-ás összesítéssel búcsúztatta, míg a dán együttes csak most csatlakozott a BL-selejtező mezőnyéhez.

Az Astana tagjai a néhány napja meggyilkolt kazah műkorcsolyázó, Denis Ten-re emlékező pólóban jöttek ki a mérkőzésre.

A találkozó 31. percében Kleinheisler László vezette fel a labdát a dánok térfelén, mivel egész egyszerűen senki nem támadtameg, így a magyar játékos 23 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

Az 51. percben a bal szélről befelé cselező Gustav Wikheim szánta el magát lövésre, a norvég középpályás 16 méterről szintén a bal alsó sarkot lőtte ki (1-1). Négy perccel később Wikheim nyolc méterről lőtt kapu mellé.

A 72. percben egy hazai szöglet után a brazil Pedro Henrique perdített kapu fölé.

A 77. percben Kian Hansen helyére Korcsmár Zsolt állt be.

A 94. percben végül Kleinheisler 30 méterről bombázott a kapu bal oldalába, szerencséjére a kapufáról befelé pattant a labda (2-1). Ez a lövés tényleg védhetetlen volt.

Kleinheisler elképesztően hosszú gólcsendet tört meg, a magyar válogatott játékos legutóbb 2016. október 22-én még a Darmstadt csapatában szerzett gólt a Wolfsburg ellen. Kleinheisler hat évvel ezelőtt még az NB II-ben a Puskás Akadémia színieben duplázott a Gyirmót ellen.