Kolozsvár: Gálfi Dalma búcsúzott a nyolcaddöntőben

Gálfi Dalma kikapott a nyolcaddöntőben a 250 ezer dollár összdíjazású kolozsvári keménypályás női tenisztornán.

Nuria Parrizas Diaz

A világranglistán 89. játékos csütörtökön a spanyol Nuria Parrizas Diazzal (75.) csapott össze, akit eddigi egyetlen találkozójukon legyőzött augusztusban a US Open nyitókörében. A 31 éves ellenfél nincs kirobbanó formában, ugyanis az elmúlt tíz mérkőzéséből csak hármat tudott megnyerni.

Második meccsükön a balatonfüredi teniszező harmadjára tudta csak hozni az adogatását úgy, hogy 0:5-nél három játszmalabdát hárított. A szetthátrányt azonban nem tudta elkerülni, a rivális 26 perc alatt hozta az első felvonást.

A 24 éves magyar a folytatásban sem tudott komoly ellenállást kifejteni, második szervából alig nyert labdamenetet, miközben a granadai játékos szórta a nyerőket, és ismét 5:1-re elhúzott. Ezúttal azonban Gálfi Dalma elengedte a kezét, lebrékelte Parrizas Diazt, aki 5:4-nél viszont már nem remegett meg, és lezárta az 1 óra 10 perces találkozót.

Gálfi a US Open óta az ötödik versenyén sem tudott két mérkőzést nyerni.

A kolozsvári torna egyéni küzdelmeinek a másik magyarjára, a nyolcadik kiemelt Bondár Annára (62.) a pénteki negyeddöntőben a negyedikként rangsorolt orosz Anasztaszija Potapova (48.) vár.

Potapova az év elején Melbourne-ben, az egyes számú 250-es torna második fordulójában 6:4, 6:7(4), 7:5 arányban nyert Bondár Anna ellen.