Könnyed győzelem a lettek ellen

Nyíregyháza, 2016. november 2. Császár Gábor (b) és a lett Toms Lielais a férfi kézilabda Eb-selejtező Magyarország - Lettország mérkőzésén a nyíregyházi Continental Arénában 2016. november 2-án. MTI Fotó: Balázs Attila

Császár Gábor lő kapura. MTI Fotó: Balázs Attila

A magyar férfi kézilabda-válogatott esélyeshez méltóan 24-16-ra legyőzte a jórészt félprofikból álló lett csapatot szerdán az Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában Nyíregyházán.

Álmos játékkal indult az összecsapás – amely Gulyás Péter 100. válogatott mérkőzése volt -, az első gólra négy percet kellett várni, ezt a lettek dobták. Utána viszont beindult a magyar henger, és fokozatosan nőtt a különbség. Negyedóra után, emberelőnyben már 7-3 volt az állás. A hazaiak védekezését csak ritkán tudták feltörni, a 22. percben 8-3-nál időt kértek a lettek. A szünetig ez az ötgólos előny megmaradt, nem volt ok izgalomra.

A második félidőre több poszton cseréltek a magyarok, a lettek pedig változatlanul próbálták lassítani a játékot. Az iram a vendégek miatt nagyon lassú volt, ám a játékvezetők is stílust váltottak, és a korábbinál hamarabb vették el a labdát tőlük. Az utolsó negyedóra 18-10-ről indult, majd Zubai Szabolcs bokasérülés miatt kidőlt. Végül nem lett nagyobb a különbség, mert kétszer is emberelőnyben játszottak a lettek.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány: „Nehéz mérkőzés volt, mivel június óta először találkozott a csapat, és két edzéssel a hátunk mögött léptünk pályára. Kemény BL-sorozat után áll a játékosok többsége, kisebb sérülésekkel is bajlódnak a fiúk, ezért is vagyok büszke rájuk, és örülök a biztos győzelemnek. Két kulcsjátékosa hiányában tudtuk, hogy a lett válogatott lassú lefolyású támadásokat fog vezetni, ezért nekünk kevesebb időnk volt visszatámadni, ez magyarázza, hogy csak 24 gólt tudtunk dobni. Sok időnk nincs, de igyekszünk a hollandok elleni meccsig előre lépni.”

Harsányi Gergely:Örülök a győzelemnek, egy lépéssel közelebb kerültünk az Eb-hez. A lettek nagyszerűen vitték végig elképzeléseiket, és hatvan percen keresztül azt játszották, amit elterveztek, nekünk pedig türelmesnek kellett lennünk. Nagyszerű közönség előtt léptünk pályára, örülök, hogy szülővárosomban, Nyíregyházán a remek atmoszférájú felújított arénában tudtunk biztosan győzni.”

Férfi kézilabda Eb-selejtező, 1. csoport, 1. forduló:

MAGYARORSZÁG – LETTORSZÁG 24-16 (11-6)

Nyíregyháza, játékvezetők: Johansson, Kliko (svédek).
Magyarország: Bartucz, Fazekas (kapusok), Ancsin 3, Bánhidi, Balogh 2, Császár 1, Gulyás 1, Harsányi 8 (5), Ilyés 1, Iváncsik G. 1, Jamali 1, Juhász 1, Lékai 2, Nagy K. 1, Schuch, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté.
Lettország: Kugis, Kuksa (kapusok), Dude, Gutmanis 1, Juzups, Kreicbergs, Lazdins, Leja 1, Libergs, Lielais 4, Pavlovics 4 (2), Politers 2, Trifanovs 2, Tuminskis, Versakovs 2. Szövetségi kapitány: Ugis Vikstrems.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány együttese vasárnap s’Hertogenbosch-ban a hollandok ellen lép pályára 15 órakor. A csoportokból az első két helyezett, valamint a legjobb csoportharmadik jut ki a 2018-as horvátországi Európa-bajnokságra.