Könnyed magyar kosársiker Szlovéniában

Az Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott könnyed, 87-64-es sikert aratott az Eb-házigazda Szlovénia vendégeként kedden, Celjében.

kosársiker

A mérkőzés elején a csapatok 8-8-ig együtt haladtak, ezt követően azonban a magyar válogatott játéka érvényesült. Kiss Virágék védekezésben és támadásban is határozottak voltak, folyamatosan léptek el riválisuktól és gyorsan tíz pont fölé tornázták a különbséget, majd az első szünetig tízet megőriztek előnyükből.

A második negyed elején a szlovénok tartották a lépést a magyarokkal, a szakasz második felében azonban Székely Norbert csapatának védekezése ismét szorosabbá vált, alig engedett pontot a házigazdának és a félidőre közel húszpontos előnyt dolgozott ki (28-47).

A nagyszünet után kissé ráijesztett a szlovén csapat a magyarra, ugyanis villámgyorsan megfelezte a különbséget, de a magyar kapitány időkérése után rendezte sorait a válogatott és a negyed végéig ismét megnyugtatóvá tette vezetését (50-67). Az utolsó tíz percben már nem maradt izgulnivaló, a magyar csapat nagyon magabiztosan kosárlabdázott és könnyed győzelmet aratott.

Székely Norbert, szövetségi kapitány

„Nehéz összefoglalni a látottakat, mert jól nézett ki a mérkőzés, mivel ennyi ponttal sikerült a házigazda Eb-rendező ellen győzni. De ez nem szabad, hogy megcsaljon minket, nem szabad, hogy ettől azt higgyük, hogy mindent tudunk, mert semmit nem tudunk még, most kell elkezdenünk építkezni. De ez egy jó alapkő volt ehhez az építkezéshez, és nagyon fontos, hogy mindenki hozzátette a magáét. Holnap egy teljesen más mérkőzés lesz, biztos vagyok benne, hogy sokkal erőteljesebb, keményebb lesz az ellenfél. Ma gyászolunk Bácsalmási Gábor halála miatt.”

Szlovénia – Magyarország 64-87 (18-28, 10-19, 22-20, 14-20)
Szlovénia
: Oblak 13, Friskovec 12/6, Kozina Bubnic 3, Sivka 6, Lisec 9/3. Csere: Jakovina 6/6, Rupnik 3/3, Debeljak 5/3, Ceh -, Srot 4, Kramzar 3.
Magyarország: Studer 3, Lelik 6, Dombai 10/6, Török 14/12, Határ 2. Csere: Miklós 4, Kiss 17, Kányási 8/6, Varga 2, Horváth 10/9, Mérész 2, Ruff-Nagy 9/6.

Székely Norbert együttese szerdán Slovenske Konjicében ismét megküzd a szlovénokkal.

A szerdai szlovéniai mérkőzés után a nemzeti együttes jövő héten Székesfehérváron csap össze kétszer a portugálokkal, végül az Eb előtt még Sopronban találkozik szintén kétszer a spanyolokkal.

Forrás: MKOSZ / MTI