Könnyed siker Japán ellen

Szucsánszki Zita három gólt szerzett. MTI Fotó: Illyés Tibor

Felkészülési mérkőzésen találkozott Japán válogatottjával a magyar női kézilabda-válogatott, és könnyed, 16 gólos győzelmet aratott.

A szezon első válogatott mérkőzésén pörgősen kezdett a magyar válogatott, és bár 5-4-nél a japánok még tartották a lépést, ezt követően fokozatosan felőrölték ellenfelüket a mieink, szünetben nyolc góllal vezettek.

Szünet után Kiss Évát Bíró Blanka váltotta a kapuban, és lehetőséget kapott Mayer, valamint Planéta is. A 40. percre tíz gól lett a csapatok közötti különbség (22-12), tíz perccel a zárás előtt Janurik is pályára léphetett, és öt percnyi játékidőt kapott a szülése óta a válogatottban először pályára lépő Zácsik Szandra is.

Női felkészülési mérkőzés:

MAGYARORSZÁG-JAPÁN 34-18 (17-9)
Budapest, Népfürdő u., játékvezetők: Herczeg, Südi.
MAGYARORSZÁG: Kiss É., Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 5, Bulath 2 (2), Erdősi 3, Hornyák D. 1, Kovacsicz 2, Kovacsics 7, Mayer 2, Mészáros, Planéta, Szamoránsky 2, Szucsánszki 3, Tomori 2, Tóth G., Triscsuk 5 (1), Zácsik. Szövetségi kapitány: Németh András.
JAPÁN: Hida, Shiroishi, Fujima (kapusok), Aizawa, Arihara, Hara 3, Honda 4, Ikehara, Ishino, Kawamura 1, Matsumura 2, Nagata, Nishikiori, Shiota, Sunami 3 (2), Tanaka, Yokoshima A. 2, Yokoshima K. 3. Szövetségi kapitány: Kuriyama Masamichi.