A Körmend lesz a Falco ellenfele a döntőben

A Körmend házigazdaként 97-71-re legyőzte a Pécs csapatát a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének szerdai, ötödik mérkőzésén, ezzel megnyerte a párharcot.

Ferencz Csaba ünnepel a körmendi közönséggel

A mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdák amerikai légiósa, Leyton Hammonds volt 29 ponttal.

Az alap- és középszakasz-győztes körmendiek már 2-0-ra vezettek a párharcban, de a PVSK egyenlíteni tudott. Az utolsó mérkőzés a vártnál simábban alakult, szinte végig a vasiak akarata érvényesült, mind a négy negyedet ők nyerték.

A Körmend tizedik alkalommal jutott a bajnoki döntőbe, amit eddig háromszor nyert meg. Legutóbb 2008-ban szerepelt a fináléban, akkor ugyancsak megyei riválisa, a Falco KC Szombathely volt az ellenfele. Az idei döntő első meccsét szombaton 15.15-től játsszák Körmenden.

Férfi kosárlabda NB I, elődöntő, 5. mérkőzés:

Egis Körmend – Pécsi VSK-Veolia 97-71 (27-21, 30-23, 26-16, 14-11)
Egis Körmend: Thames 8, Bradford 2, Ferencz 13/3,, Price 25/15, Hammonds 29/12. Csere: Csorvási 13, Németh 4, Takács K. -, Lajsz 8, Kiss B. -, Kiss M. -.
Pécsi VSK-Veolia: Pongó 7/6, Taylor 21/6, Antóni 5/3, Csirics 12/6, Horti 5. Csere: Budimir 8/6, Wright 5, Demeter -, Bíró L. 4, Olasz 4.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.