Körmenden egyenlített a Szombathely, ötödik meccs dönt a fináléban

A Körmend hazai pályán 15 ponttal kikapott a címvédő Falcótól pénteken, a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, így az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc 2-2-re áll, és vasárnap dől el Szombathelyen.

Szombathely
A szombathelyi Váradi Benedek (b) és a körmendi Takács Kristóf a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik találkozóján a Körmendi Városi Sportcsarnokban. Fotó: MTI/Varga György

A finálé múlt szerdai nyitányán az alapszakaszgyőztes Falco végig vezetve 86-76-ra nyert odahaza, majd a 28 kilométerrel arrébb fekvő vasi „szomszédvárban” a Körmend nem mindennapi körülmények között egyenlített szombaton: a 37 éves Ferencz Csaba – aki csapatának legutóbbi, 2003-as bajnoki címénél is az együttes tagja volt – utolsó másodperces triplájával 69-68 lett a végeredmény. A harmadik felvonás ugyancsak óriási küzdelmet hozott az Arena Savariában, a Körmend nagy hajrával elvette a Falco pályaelőnyét (78-81).

Körmenden ezúttal is fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat, a közeli várkastélyban egy óriás kivetítő várta azokat a szurkolókat, akik nem fértek be a 2500 fős Városi Sportcsarnokba. A hazai kedvencek 7-11 után, főként Maliek White révén egy 7-0-ás rohammal fordítottak, majd minimális előnnyel zárták a nyitónegyedet (22-21).

A folytatásban felváltva potyogtak a kosarak, a vendégek szerb-magyar mestere, Milos Konakov technikai hibát kapott reklamálásért, Perl Zoltán pedig egymás után két triplát dobott. A hőség és a pára miatt sorra csúsztak el a játékosok a parketten, időnként még a játékvezetők és a kosarasok is beálltak padlót törölni. A nagyszünetben 37-40 volt az állás, a mezőny legjobbjaiként ekkor White, illetve a szombathelyi csapatkapitány Váradi Benedek 12-12 pontnál tartott.

Térfélcsere után Váradi nyolcméteres triplájával nyolcpontos különbség alakult ki (37-45), majd a válogatott csapatkapitánya, Keller Ákos is betalált kintről. A hét perc alatt mindössze hat pontot összehozó hazaiak edzője, Antonisz Konsztantinidesz időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, de 43-59-nél már eldőlni látszott a meccs. A drámai rövidzárlatot hozó harmadik játékrész eredménye 7-22 lett, ami sorsdöntőnek bizonyult.

A 32. percben kialakult a „mínusz 20” (44-64), ám a házigazdák innen is megpróbáltak visszakapaszkodni. Kamau Stokes hármasával tíz pontra csökkent a távolság, ekkor felcsillant a remény a Körmend számára, csakhogy Keller két duplával lehűtötte a kedélyeket. A Falco innentől ismét kézben tartotta a meccset, és végül megérdemelten vette vissza az elvesztett pályaelőnyt.

A 2-2-re álló és az egyik fél harmadik sikeréig tartó döntő vasárnap 18.30 órától fejeződik be Szombathelyen, ahol az egyik gárda negyedszer lehet bajnok.

Férfi kosárlabda NB I, döntő, 4. mérkőzés

Egis Körmend – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 62-77 (22-21, 15-19, 7-22, 18-15)