Kós Hubert második lett 200 vegyesen az US Openen

Greensboróban rendezik ötvenes medencében a US Opent: a verseny második napján (magyar idő szerint csütörtök éjjel) Kós Hubert 200 vegyesen a második lett.
Kós Hubert

Persze, jó eséllyel másként alakult volna a 200 vegyes a US Openen, ha Greensboróban elindul Léon Marchand is,

ám a franciák klasszisa nemrég betegséggel küzdött, s bár edzője, Bob Bowman azt nyilatkozta, mostanra felépült világbajnok tanítványa, esetében azonban még nincs értelme a versenyzésnek, így Marchand vissza is lépett a viadaltól.

Még így, távollétében is két Bowman-tanítvány küzdött meg az első helyért 200 vegyesen: Kós Hubert háton vezetett, aztán pillangón is – 100 méter után mindössze egy századdal maradt el a világcsúcs-részidőtől (a rekordot, az 1:54.00-as időt Ryan Lochte úszta a 2011-es sanghaji világbajnokságon cápadresszben), ám aztán jött a mell, ahol Chase Kalisz eszeveszett ötven métert teljesített (33.13 – Lochte 2011-ben 33.03-at ment), és nem lassult gyorson sem, így győzött, Kós pedig másodikként ért célba.

Érdekesség, hogy a délelőtti előfutamok során csak kilencedik helyen végző amerikai Shaine Casas a B-döntőben jobb idővel nyert (1:56.06), mint Kalisz (1:58.43).

Kós mellett a mieink közül még Németh Nándor ugrott medencébe a verseny második napján – Magyarországról Némethen kívül Kovács Benedek és Márton Richárd utazott el Greensboróba hétfőn –, Plagányi Zsolt úszója az 50 gyors előfutamából a C-döntőbe jutott, ott végül 22.52 másodperc alatt teljesítette az egy hosszt.

A sprinttávon rajtkőre lépett Caeleb Dressel is: az amerikaiak hétszeres olimpiai bajnoka az előfutamok során a 13. legjobb időt úszta (22.35), aztán a B-döntőben nyert, de esetében fontosabb, hogy visszatérése óta először tudott 22 másodpercen belülre kerülni – az ötven gyorsot egyébként az a Michael Andrew nyerte, aki hat év után először maradt ki az amerikai csapatból a nyári fukuokai világbajnokságon.

A nőknél 400 gyorson a kanadai Summer McIntosh legyőzte az amerikai Katie Ledeckyt.