Kovács Péter: Hiányoztak a kiemelkedő győri teljesítmények

A XX. század magyar kézilabdázójának megválasztott világbajnoki ezüstérmes, BEK-győztes, a magyar válogatottban 323 alkalommal szereplő, s ezeken 1797 gólt szerző – ezzel mindkét hazai rekordot tartó – korábbi klasszis balátlövő, Kovács Péter a Sportrádió Hazafutás című műsorában Perjési Tamással beszélgetve értékelte a Bajnokok Ligája döntőjét vasárnap a Vipers Kristiansand ellen 33–31-re elvesztő Győri Audi ETO KC teljesítményét.

A Bajnokok Ligája 2022-es győztese a norvég Vipers Kristiansand (fotó: Halmágyi Zsolt)

Arra kérdésre viszonylag egyszerűen és röviden tudott válaszolni Kovács, hogy miért veszített az ETO a döntőben:

„Nagyon egyszerűen mondanám: jobban játszott a Vipers, és megérdemelten nyert. Megmondom őszintén, nem emlékszem rá, hogy mikor láttam utoljára a Győrt ennyire – nem gyengén, de – nem jól játszani. Nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény a csapatban, míg a norvégoknál azért több is akadt. Sajnos, így alakult a vége, de igazságos eredmény született” – fogalmazott Kovács, aki hozzátette, az, hogy először játszotta a BL-döntőt a budapesti MVM Dome-ban a Győr – ráadásul 15 000 néző előtt – nem lehetett a vereség oka.

„Nem hiszem, hogy az lehet a vereség oka, hogy ennyi néző volt a csarnokban, ez talán alibi. Már korábban is mondtam, hogy ugyanúgy egy 40×20 méteres pályán játszanak a csapatok. Inkább az lehetett az oka, amit az előbb is mondtam: nem volt kiemelkedő teljesítmény a győrieknél. Ha megnézzük a győriek utóbbi hetekben mutatott teljesítményét, akkor kikaptak a Fraditól a Magyar Kupa döntőjében, szombaton volt egy kimondottan gyenge félidejük. Szóval igazából volt egy jó félidejük három meccsen – az elődöntő második játékrésze –, és ma is, amikor fordíthattak volna, akkor elkövették azokat a hibákat, amelyek miatt nem nyerhettek. De ne felejtsük, egy igen jó csapat volt az ellenfél” – zárta értékelését Kovács.