Kovacsics Anikó: innentől minden gól fontos

Kovacsics Anikó, a Ferencváros kézilabdázója a győri 26-24-es vereség után hangsúlyozta, innentől az idény végéig minden gól fontos a két csapat számára, hiszen várhatóan a gólkülönbség dönt közöttük a bajnoki címről.

Eduarda Amorim és Nycke Groot között Danick Snelder a labdával. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A hazaiak közül Tomori Zsuzsanna és a norvég Nora Mörk, a vendégektől pedig Szikora Melinda hiányzott a keretből szerdán.

A mérkőzésre már hónapokkal korábban elkelt minden belépőjegy, még pótszékekre is szükség volt, a hivatalos adatok szerint 5307 néző tekintette meg a helyszínen az összecsapást.

Sok hibával, pontatlansággal, kapkodó játékkal kezdtek a csapatok. A győriek előbb Görbicz Anita góljaival tartották magukat, majd a 12. percben – a meccs során először – átvették a vezetést (6-5). Egy ideig a folytatásban is szoros volt az állás, de Elek Gábor vezetőedző időkérése után szinte tökéletesen összeállt az FTC védekezése, amely többször is gyors ellentámadást vezethetett, és négy perc alatt sorozatban ötször volt eredményes (10-14).

A szünetben három gól volt az ETO hátránya, vagyis a második félidőt hattal kellett megnyernie, hogy szinte biztossá váljon a címvédése. Ezt a felvonást is a fővárosiak kezdték jobban, remekül védekeztek, Bíró Blanka büntetőt és ziccert védett, csapattársai pedig növelték a különbséget (13-17).

Amikor a vendégek elkövettek néhány hibát, edzőjük ismét időt kért, mivel a továbbra is rendkívül elszánt győriek felzárkóztak (17-18). Kari Aalvik Grimsbö is hárított egy hétméterest, majd Nycke Groot – a 4-0-s hazai sorozat végén – egyenlített. Ebben az időszakban a holland Laura van der Heijden, illetve a norvég Stine Oftedal szerezte a gólok többségét. Amikor az ETO másik kapusa, Kiss Éva is kivédett egy büntetőt, úgy tűnt, csapata új lendületet kap és fordítani tud, de a túloldalon Bíró Blanka is remekelt a kapuban.

Nyolc perccel a vége előtt Jana Knedlikova, a hazaiak cseh jobbszélsője komolynak tűnő sérülést szenvedett, le kellett támogatni a pályáról.

Már csak négy perc volt hátra, amikor a védekezésben is egyre jobban teljesítő Győr – 10-9 után – ismét vezetett. Az FTC tíz perc alatt csak egy gólt szerzett, és amikor kritikussá vált az eredmény számára, Elek Gábor kikérte harmadik idejét is. Az utolsó két percben Grimsbö ismét ziccert hárított, majd mindkét együttes elrontotta az utolsó akcióját (26-24).

A győriek 2016 szeptembere után tudták ismét legyőzni a fővárosiakat rendes játékidőben. Azóta háromszor döntetlent játszottak, október végén pedig az FTC nyert.

Az ETO kétgólos sikere azt jelenti, hogy – vélhetően – csak a bajnokság utolsó fordulójában, május 23-án derül ki, melyik csapat lesz a bajnok. Ha a két együttes a várakozásoknak megfelelően a hátralévő fordulókban sem veszít pontot a többi ellenféllel szemben, akkor a helyezéseket az összes mérkőzés alapján kialakult gólkülönbség határozza meg, mert a versenykiírás szerint ha az egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége azonos, akkor nem rangsorol az idegenben dobott több gól.

Jelenleg a Győr 235-ös, az FTC 220-as gólkülönbséggel rendelkezik, utóbbi viszont egy találkozóval kevesebbet játszott.

Abban az esetben, ha az idény végén a gólkülönbségük is megegyezik, az a csapat kerül előbbre, amelyik az összes mérkőzést figyelembe véve több gólt dobott. Az ETO pillanatnyilag 739, a Ferencváros pedig 717 találatnál jár.

Női kézilabda NB I, 20. forduló:

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 26-24 (12-15)
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Afentaler, Althaus, Amorim, Bódi 1, Broch 2, Fodor, Gonzalez 1, Görbicz 6 (4), Groot 3 (1), Hansen 3, Knedlikova 2, Oftedal 6, Pál, Puhalák 2.
FTC: Bíró, Hadfi (kapusok), Faluvégi, Háfra 2, Hornyák 2, Jovanovics 2, Kovacsics 3, Lukács 1, Márton, Mészáros, Pena 3 (1), Schatzl 2, Snelder 2, Szekeres, Szucsánszki 1, van der Heijden 6 (2).

14.  Vasas SC                    23  1   1  21  516-742   3

Yvette Broch a ferencvárosi (Szekeres Klára és Laura van der Heijden) darálóban. MTI Fotó: Krizsán Csaba

„Büszke vagyok a csapatra, szerintem remek hozzáállással jól kezdtünk, és nagyon jól játszottunk. A végére sajnos elfogytunk, nem tudtunk mit lépni a győriek magas védőfalával szemben. Innentől minden gól fontos mindkét fél számára” – nyilatkozta az FTC válogatott irányítója Kovacsics Anikó, aki korábban tíz évig győri színekben kézilabdázott.

A Győri Audi ETO KC kétgólos sikere azt jelenti, hogy – vélhetően – csak az utolsó fordulóban, május 23-án derül ki, melyik csapat lesz a bajnok. Ha a két együttes a várakozásoknak megfelelően a hátralévő fordulókban sem veszít pontot a többi ellenféllel szemben, akkor a helyezéseket az összes mérkőzés alapján kialakult gólkülönbség határozza meg, mert a versenykiírás szerint ha az egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége azonos – mint ebben az esetben -, akkor nem rangsorol az idegenben dobott több gól.

A Ferencváros vezetőedzője, Elek Gábor úgy fogalmazott, óriási mérkőzés, brutálisan nagy csata volt, ezért mindkét csapatot és szurkolótábort megilleti a gratuláció.
„Sokáig nagyon jól kézilabdáztunk, de ellenfelünk védőfala felőrölt bennünket az utolsó hét-nyolc percben. Ebben a csarnokban ilyen jól nagyon kevés csapat teljesít. Ez az eredmény egy dologra jó, hogy tovább izguljunk” – mondta a tréner.

Elek Gábor külön gratulált győri kollégájának, az idény végén az orosz Rosztov-Donhoz távozó Ambros Martínnak, akivel korábban együtt irányították a magyar válogatottat.
„Sajnálom, hogy korábbi kapitánytársammal ez volt az utolsó rangadónk egymás ellen, egy ideig legalábbis. Nagyon fog hiányozni, mert nagy csatákat vívtunk az elmúlt években” – szögezte le az FTC edzője.

A győztes győri csapat ünnepel. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Ambros Martín úgy fogalmazott, a lehető legjobb körülmények között megrendezett rangadó fantasztikus mérkőzést hozott, amelyen mindkét csapat ugyanolyan jól teljesített.
„Két ellentétes félidőt láthattunk, mindkettőben voltak jobb és rosszabb időszakai mindkét együttesnek. Negatívum az volt, amit az első félidő végén produkáltunk” – nyilatkozta a spanyol tréner.

Hozzátette, nagyon nehéz dolguk volt, mert amikor ellenfelük az első félidőben jól játszott, nagyon magabiztossá vált.
„Nem volt egyszerű számunkra, hogy hideg fejjel tudjunk játszani ezekben a percekben, de megmaradt a hitünk, és a játékosok azt nyújtották ebben a helyzetben, amit vártunk. Ha van még néhány perc a meccsből, nagyobb különbséget tudtunk volna kialakítani” – mondta.

Ambros Martín megjegyezte, folytatódik az a rendkívül kiegyenlített versenyfutásuk a Ferencvárossal, amely eddig is jellemezte az idényt.

Holland játékosa, Yvette Broch hangsúlyozta, nagyon komoly munkát végeztek, hogy ilyen teljesítményt tudjanak nyújtani, mert az FTC jelentősen megnehezítette a dolgukat remek támadójátékával.
„Végig nagyon nagy volt a küzdelem. Akadtak nehézségeink védekezésben, de a meccs hajrában javultunk, az utolsó pillanatig hittünk a sikerben, és küzdöttünk. Számunkra ez a szezon erről szól” – tette hozzá Broch.

Forrás: MKSZ/MTI