Következik az újabb Djokovics-Nadal összecsapás

A tizenháromszoros párizsi bajnok Rafael Nadal nagy csatában jutott negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyéni versenyében.

Nadal
Rafael Nadal. Fotó: Loïc Wacziak/FFT

A spanyol szupersztár – a verseny ötödik kiemeltje – a vasárnapi nyolcaddöntőben a kanadai Felix Auger-Aliassime-mal csapott össze, és az első szett sima elvesztése után 2–1-re már ő vezetett.

A kilencedikként rangsorolt Auger-Aliassime – akinek edzéseit tavaly óta Nadal egykori trénere, a nagybáty Toni Nadal irányítja – a negyedik szettet hozni tudta, de az ötödikben a legrosszabbkor, 3:4-nél veszítette el az adogatását, a bréket követően pedig Rafael Nadal lezárta a 4 óra 23 perces összecsapást.

A spanyol játékosra a negyeddöntőben a világelső és címvédő szerb Novak Djokovics vár, aki könnyed győzelemmel jutott nyolc közé. A szerb klasszis a 15. kiemelt argentin Diego Schwartzmannál bizonyult jobbnak 2 óra 17 perc alatt.

Djokovics egyetlen adogatójátékát bukta el a találkozón, így a második szettben Schwartzman 3:0-ra elhúzott, de a szerb sorozatban nyert hat gémmel ott is fordított. Djokovics végül hat brékkel zárta a meccset.

Tavaly az elődöntőben Novak 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:2 arányban nyert Rafa ellen

Szintén tavaly a római salakpályás torna fináléjában Nadal 7:5, 1:6, 6:3 arányban nyert, míg a 2020-as Roland Garros döntőjében is Rafa nyert 6:0, 6:2, 7:5 arányban.

A spanyol salakkirály és a szerb sztár 59. alkalommal játszik egymás ellen. Harminc alkalommal Novak Djokovics, míg 28-szor Rafael Nadal nyert. 2006 óta nem számítva négy világbajnokságon lejátszott csoportmérkőzésüket a spanyol és a szerb teniszező ez lesz mindössze az ötödik negyeddöntőjük egymás ellen, ami azt jelenti, hogy 49 alkalommal elődöntőben vagy döntőben játszottak egymás ellen.

A 2015-ös Roland Garros negyeddöntőjében Djokovics nyert 7:5, 6:3, 6:1 arányban.

Fernandez
Leylah Fernandez. Fotó: Corinne Dubreuil/FFT

A nőknél a tavalyi US Open-döntős Leylah Fernandez három játszmában győzött Amanda Anisimova ellen. A kanadai lány következő ellenfele Martina Trevisan lesz. Az olasz teniszezőnő mind a négy eddigi mérkőzését két játszmában nyerte meg, a nyolcaddöntőben egyedül Szasznovics tudta az első szettben rövidítésre kényszeríteni Trevisant.

Fernandez és Trevisan korábban még nem játszott egymás ellen.

A másik alsóági negyeddöntőben összejött egy amerikai párbaj. Coco Gauff két belga teniszezőt Alison van Uytvanckot és Elise Mertenst is elbúcsúztatta, valamint legyőzte az észt Kaia Kanepit is. Sloane Stephens az első kér körben szenthátrányból fordítva győzött Jule Niemeier és Sorana Cirstea ellen is.

Sloane a francia Diane Parry ellen 6.2, 6:3, míg a svájci Jill Teichmann ellen 6:2, 6:0 arányban nyert.

A két amerikai lány korábban mindössze egyszer játszott egymás ellen, tavaly a US Openen Sloane Stephens 6:4, 6:2 arányban nyert Coco Gauff ellen.

Roland Garros

Férfi, nyolcaddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Diego Schwartzman (argentin, 15.) 6:1, 6:3, 6:3
Raafael Nadal (spanyol, 5.) – Felix Auger-Aliassime (kanadai, 9.) 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3
Alexander Zverev (német, 3.) – Bernabe Zapata Miralles (spanyol) 7:6(11), 7:5, 6:3
Carlos Alcaraz (spanyol, 6.) – Karen Hacsanov (orosz, 21.) 6:1, 6:4, 6:4
Casper Ruud (norvég, 8.) – Hubert Hurkacz (lengyel, 12.)
Sztefan Cicipasz (görög, 4.) – Holger Rune (dán)
Andrej Rubljov (orosz, 7.) – Jannik Sinner (olasz, 11.)
Daniel Medvegyev (orosz, 2.) – Marin Cilic (horvát, 20.)

Negyeddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Raafael Nadal (spanyol, 5.)
Alexander Zverev (német, 3.) – Carlos Alcaraz (spanyol, 6.)

Nők, nyolcaddöntő:

Iga Świątek (lengyel, 1.) – Qinwen Zheng (kínai)
Jessica Pegula (amerikai, 11.) – Irina Begu (román)
Veroniak Kugyermetova (orosz, 29.) – Madison Keys (amerikai, 22.)
Darja Kaszatkina (orosz, 20.) – Camila Giorgi (olasz, 28.)
Martina Trevisan (olasz) – Szasznovics (fehérorosz) 7:6(10), 7:5
Leylah Fernandez (kanadai, 17.) – Amanda Anisimova (amerikai, 27.) 6:3, 4:6, 6:3
Coco Gauff (amerikai, 18.) – Elise Mertens (belga, 31.) 6:4, 6:0
Sloane Stephens (amerikai) – Jill Teichmann (svájci, 23.) 6:2, 6:0