Kozma Dominik elődöntő 200 méter gyorson

Budapest, 2017. július 24. Kozma Dominik a férfi 200 méteres gyorsúszás előfutama után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 24-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Kozma Dominik a férfi 200 méteres gyorsúszás előfutama után. MTI Fotó: Illyés Tibor

Kozma Dominik a nyolcadik idővel biztosította helyét a délutáni elődöntőben 200 méter gyorson, míg Bernek Péter 25. helyen zárt a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság hétfői versenynapján.

A nyolc előfutamból Bernek Péter a hatodikba kapott besorolást, a 9-es pályán szupersztárok – az egyaránt olimpiai bajnok francia Jeremy Stravius, a dél-koreai Pak Te Hvan és az ausztrál Mack Horton – mellett állhatott rajtőre. A rendkívül szoros és erős futamban 1:47.79-cel kilencedikként csapott célba.

Bernek a vegyes zónában elmondta, elégedett, ugyanis sikerült megközelítenie egyéni legjobbját (1:47.43), sérülését követően pedig ennél nem is kívánhatott volna többet. Hozzátette, még nem állt össze tökéletesen az úszása, de bízik benne, hogy a 200 méter hátra rendbe jön majd.

A következő futamban indult Kozma Dominik, aki vasárnap a 4×100 méteres gyorsváltó első tagjaként úszott egyéni, illetve csapat országos csúcsot, nem mellékesen megszerezte Magyarország első érmét, egy bronzot. Végül egyéni rekordjához (1:46.68) közeli teljesítménnyel, 1:46.83 perccel harmadik lett, ez pedig összesítésben a nyolcadik helyre volt jó.

Kozma Dominik a verseny után elmondta, továbbra is remek formában érzi magát, s reméli, a délutáni elődöntőben is hasonlóképpen jól tud majd szerepelni.

Balog Gábor és Sztankovics Anna sem jutott elődöntőbe

Balog Gábor egyéni csúcsától (54.06) jócskán elmaradva, 54.88 másodperccel futamában csak hetedik lett, ezzel pedig összesítésben a 21. helyen végzett.

Sztankovics Anna a negyedik futamban a nullás pályán, a legszélén ugrott medencébe, végül egyéni legjobbjánál (1:08.06) hat tizeddel rosszabbat úszott, így kilencedik, összesítésben pedig 25. lett.

„Nem igazán voltam tisztában vele, mi is nekem idén a reális cél, hiszen ebben az évben még nem úsztam 1:09 alatt. Éppen ezért a tavalyi évet vettük alapul, de most kiütközött, hogy nem tudtam annyit készülni, mint a többiek” – mondta Sztankovics.