Kugyermetova legyőzte Gálfi Dalmát

Gálfi Dalma vereséget szenvedett Veronyika Kugyermetovától a női egyes harmadik fordulójában, így nem jutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Gálfi Dalma
Gálfi Dalma. Fotó: Brad Penner/USTA

A világranglista 91. helyezettje 48 perces mérkőzésen maradt alul pénteken a 18. helyen kiemelt orosz ellenfelével szemben.

A New York-i tornán 2015-ben juniorbajnok magyar játékos a felnőttek között először jutott el a harmadik fordulóig Grand Slam-viadalon.

Veronika Kugyermetova következő ellenfele Ons Jabeur lesz, az 5. helyen kiemelt tunéziai teniszező szenthátrányból fordított Shelby Rogers ellen. Érdekesség, hogy az orosz lány korábban már háromszor is legyőzte Jabeurt.

Bondár Anna a belga Greetje Minnen oldalán a második fordulóban búcsúzott női párosban

A magyar teniszező és partnere 1 óra 48 perc alatt, három játszmában, döntő rövidítésben maradt alul a negyedik helyen kiemelt ukrán Ljudmila Kicsenok és a lett Jelena Ostapenko kettősétől úgy, hogy az első játszmát 6:0-ra megnyerték.

A legmagasabban jegyzett magyar női teniszező, a világranglistán 64. helyezett Bondár egyesben az első fordulóban búcsúzott New Yorkban.

US OPEN

Nők, 3. forduló:

Iga Swiatek (lengyel, 1.) – Lauren Davis (amerikai)
Jule Niemeier (német) – Qinwen Zheng (kínai)
Garbine Muguruza (spanyol, 9.) – Petra Kvitova (cseh, 21.)
Yup Yuan (kínai) – Jessica Pegula (amerikai, 8.)
Petra Martic (horvát) – Viktorija Azarenka (fehérorosz)
Karolina Pliskkova (cseh, 22.) – Belinda Bencic (svájci, 13.)
Alizé Cornet (francia) – Danielle Collins (amerikai, 19.)
Clara Burel (francia) – Arina Szabalenka (fehérorosz, 6.)
Shuai Zhang (kínai) – Rebecca Marino (kanadai) 6:2, 6:4
Madison Keys (amerikai, 20.) – Coco Gauff (amerikai, 12.)
Bianca Andreescu (kanadai) – Caroline Garcia (francia, 17.)
Alison Riske-Armitraj (amerikai, 29.) – Xiyu Wang (kínai)
Ons Jabeur (tunéziai, 5.) – Shelby Rogers (amerikai, 31.) 4:6, 6:4, 6:3
Veronika Kugyermetova (orosz, 18.) – Gálfi Dalma 6:2, 6:0
Ljudmila Szamszonova (orosz) – Alekszandra Krunics (szerb)
Serena Williams (amerikai) – Ajla Tomljanovic (ausztrál)

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Ljudmila Kicsenok, Jelena Ostapenko (ukrán, lett, 4.)-Bondár Anna, Greetje Minnen (magyar, belga) 0:6, 6:2, 7:6 (10-3)