Kupagyőztes a Juventus, kikapott a Real Madrid

A Juventus megvédte címét a labdarúgó Olasz Kupában, miután szerda este a római Stadio Olimpicóban rendezett fináléban magabiztos, 4-0-ás győzelmet aratott az AC Milan felett.

A gól nélküli első félidőt követően a Juventus az 56. és a 64. perc között három gólt szerzett.

Az 56. percben Pjanic szögletét követően Mehdi Benatia gyönyörűen bólintott a kapu bal oldalába (1-0). Öt perccel később Cuadrado gurította vissza a labdát Douglas Costának, a brazil ballal lőtt, majd Donnarumma bevédte a labát (2-0).

A 64. percben egy bal oldali szöglet után Mandzukic fejelt, a gyenge stukkolás kijött Donnarummáról, az érkező Benatia pedig a léc alá vágta azt (3-0).

A 75. percben Pjanic sarokrúgását Kalinic a saját kapujába csúsztatta (4-0).

A sorozatban hetedik bajnoki címétől egyetlen pontra lévő Juventus fennállása 13. kupagyőzelmét aratta.

Coppa Italia, döntő:

Juventus-AC Milan 4-0 (0-0)
Stadio Olimpico, Róma. Játékvezető: Antonio  Damato.
Gól: Benatia (56., 64.), Douglas Costa (61.), Kalinic (öngól, 75.)
Juventus: Buffon – Cuadrado, Benatia, Barzagli, Asamoah – Khedira, Pjanic (Marchisio, 87.), Matuidi – Dybala (Higuaín, 83.), Douglas Costa (Bernardeschi, 73.) – Mandzukic.
Milan: Donnarumma – Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodríguez – Kessié, Locatelli (Montolivo, 80.), Bonaventura – Suso (Borini, 67.), Cutrone (Kalinic, 62.), Calhanoglu.

A Real Madrid kikapott Sevillában

A Real Madrid 3-2-re kikapott a Sevilla vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójából elhalasztott és szerda este pótolt mérkőzésén.

A sorozatban harmadik Bajnokok Ligája-győzelmére készülő fővárosi együttest Zinedine Zidane erősen tartalékos összeállításban küldte pályára. Sikerével a Sevilla a hetedik helyre jött fel.

Primera Division, a 34. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Sevilla-Real Madrid 3-2 (2-0)
Gól: W. Ben Yedder (26.), M. Layún (45.), Sergio Ramos (84., 11-es), ill. Borja Mayoral (87.), Sergio Ramos (90., 11-es)

FC Barcelona-Villarreal 5-1 (3-0)
Gól: Philippe Coutinho (11.), Paulinho (16.), Lionel Messi (45.), O. Dembélé (87., 90.), ill. N. Sansone (54.)

Forrás: Digisport/MTI