Küzdelmes veszprémi győzelem a Porto ellen

A Veszprém házigazdaként 32-30-ra legyőzte a portugál FC Portót a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, csütörtökön.

Jehia el-Dera
A veszprémi Jehia el-Dera (k) és Andreas Nilsson (j), valamint Fábio Magalhaes, a portugál csapat játékosa (b) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 13. fordulójában játszott Telekom Veszprém – FC Porto mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A hazaiak keretéből Omar Jahja, Nedim Remili és Petar Nenadic hiányzott. Utóbbi ellen fegyelmi eljárás zajlik, és ameddig le nem zárul, nem látogathatja az edzéseket és nem játszhat a mérkőzéseken.

A bakonyi csapat annak tudatában lépett pályára, hogy győzelem esetén marad esélye, hogy a második hely megszerzésével egyenesen a negyeddöntőbe jusson, és ne kelljen pályára lépnie a rájátszás első fordulójában. A csoportban sereghajtó portugálok búcsúja már korábban biztossá vált.

Az első hét percben öt lövést rontott el a Veszprém, utána azonban pontosabban célzott és sorozatban négy gólt szerzett (6-3). A vendégek sokat hibáztak, de az időkérésük után egy hármas szériával felzárkóztak 10-8-ra. Ekkor Momir Ilic veszprémi vezetőedző is időt kért, de a folytatásban – a kapusa lecserélésével – létszámfölényes támadójátékot alkalmazott a Porto, amely egy újabb 3-0-s sorozattal egygólosra csökkentette hátrányát a szünet előtt. A bakonyiak az első harminc perc során 13 lövést rontottak, ellenfelük kilencet.

A második félidő elején két találattal ellépett a portugál bajnok, majd fordított a Veszprém, de továbbra sem játszott jól. A dán GOG-val és a német Magdeburggal szembeni vereség, illetve a Nenadic-ügy szemmel láthatóan mély nyomokat hagyott a csapaton, amely mindezek ellenére a 38. percet követően átlendült a holtponton, és egyre gördülékenyebb támadójátékkal ellépett három találattal. A meccs utolsó negyedében felváltva estek a gólok, így a házigazdák végül két találattal nyertek.

A hazaiaknál Jehia el-Dera 14 lövésből 12 gólt lőtt, Rasmus Lauge Schmidt hatszor talált be, Rodrigo Corrales 12 lövést védett. A portugáloknál Antonio Areia hat, Victor Iturriza és Daymaro Salina öt-öt gólt szerzett, Sebastian Frandsen 15 védéssel zárt.

A két csapat hatodik egymás elleni mérkőzésén egy döntetlen mellett ötödször győzött a Veszprém.

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője

Fontos két pontot gyűjtöttünk be, külön öröm, hogy karakteres kézilabdát nyújtott a csapatunk. Igaz, voltak hibáink, de megmutattuk, hogy a végsőkig tudunk csapatként küzdeni. Folytatjuk a munkát, szeretnénk visszatérni ahhoz a formánkhoz, amelyet az idény előtt nyújtottunk.

Jehia el-Dera, a Telekom Veszprém játékosa

Köszönettel tartozom a szurkolóknak, nagyon sokat jelentett számunkra a biztatásuk. A hét a hat elleni játékot nehéz volt lereagálni, de sikerült élnünk a lehetőségekkel. Jó kezdés volt ez a mérkőzés ahhoz, hogy ismét formába lendüljünk. A PSG ellen is bizonyítanunk kell.

Veszprém
A győztes veszprémi csapat játékosai köszönik meg a szurkolást, középen a 12 gólt szerző Jehia ed-Deraa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 13. fordulójában játszott Telekom Veszprém és a portugál FC Porto mérkőzése után a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Magnus Andersson, az FC Porto vezetőedzője

Senki sem szeret veszíteni, főleg úgy, hogy ez volt az utolsó esélyünk arra, hogy tegyünk valamit a továbbjutásunkért. A hét a hat elleni játékkal valamelyest visszakapaszkodtunk, de azt követően sok technikai vitát vétettünk, amelyek megpecsételtek a sorsunkat.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 13. forduló:

Telekom Veszprém – FC Porto (portugál) 32-30 (15-14)
Veszprém:
Corrales, Cupara (kapusok), el-Dera 12, Elísson 2, Ilic 2, Lauge 6, Ligetvári, Lukács, Mahé 1, Marguc, Nilsson 2, Pechmalbec 3, Sipos, Strlek, Vailupau 4.
Porto: Frandsen, Mitrevski (kapusok), Areia 6, Branquinho, Christensen 1, Cruz 3, Diocou, Fernandes 3, Iturriza 5, Plaza Jimenez, Magalhaes 3, Salina 5, Silva 3, Sousa, Thurin 1, Veita Valdés.

PPD Zagreb (horvát)–SC Magdeburg (német) 25-31 (14-16)
Orlen Wisla Plock (lengyel)–PSG Handball (francia) 26-32 (14-15)
C.S. Dinamo Bucuresti (román)–GOG (dán) 30-27 (14-13)

Az A-csoport állása: 1. PSG Handball 22 p (+51), 2. SC Magdeburg 18 p (+33), 3. Telekom Veszprém 18 p (+22), 4. GOG 13 p (+1), 5. C.S. Dinamo Bucuresti 13 p (-12), 6. HC PPD Zagreb 8 p (-24, 11 mérk.), 7. Orlen Wisla Plock 7 p (-39), 8. FC Porto 3 p (-30, 11 mérk.).

A nyolc győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel csoportja harmadik helyén álló Veszprém jövő szerdán a Paris Saint-Germain otthonában zárja szereplését a BL csoportkörében.

Az öt sikerrel és nyolc vereséggel csoportjában hatodik Szeged ugyancsak jövő szerdán lép pályára, amikor a francia HBC Nantes együttesét fogadja.

Forrás: MTI / VEHIR.hu