Kyrgios nyerte az ászok csatáját

Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság ötödik napján egyéniben már a legjobb 16 közé jutásért léptek pályára a játékosok.

A férfiaknál az előzetes várakozásoknak megfelelően óriási csatát hozott Nick Kyrgios és Jo-Wilfried Tsonga összecsapása. A hazaiak ausztrál kedvence korábban egyszer játszott a tíz évvel idősebb francia játékossal, aki tavaly Marseille-ben három szettben győzött Kyrgios ellen.

Tsonga még két hellyel előrébb van(volt) a világranglistán, a két rendkívül jól adogató játékos igyekezett lebombázni a pályáról ellenfelét. Végül a 3 óra 17 perces mérkőzésen mindketten 28-28 ászt adogattak. Ami érdekesség, hogy míg Tsonga kétszer, addig Kyrgios csak egyszer tudta elvenni ellenfele adogatójátékát, ám az ausztrál játékos három szettet is a rövidítésben nyert meg, így még az is előfordulhatott, hogy az összes pontot tekintve Tsonga nyert 144-142-re.

De nincs mit tenni, ilyen a tenisz szabálya, az amerikai elnökválasztáshoz hasonlóan ma a kevesebb szavazattal „popular vote” rendelkező nyert. Nick Kyrgios idén zsinórban hetedik mérkőzését nyerte meg, a 22 éves ausztrál teniszező következő ellenfele Grigor Dimitrov lesz. A 3. helyen kiemelt bolgár játékos az orosz Andrej Rubljev ellen nyert szintén négy játszmában. Kyrgios és Dimitrov negyedszer játszik egymás ellen, Dimitrov 2015-ben Indian Wellsben és tavaly Cincinnatiban is legyőzte Kyrgiost, aki idén Brisbane-ben vágott vissza a bolgár teniszezőnek.

Sima három játszmában nyert Rafael Nadal, míg Marin Cilic is három szettben nyert, igaz a horvát játékos két játszmát tie-breakben fordított a maga javára az amerikai Ryan Harrison ellen. Cilic honfitársa Ivo Karlovic 0-2-es hátrányból állt fel Andreas Seppi ellen, ám a döntő játszmát végül 7:9 arányban elbukta olasz ellenfelével szemben. A horvát óriáson az 52 ász sem segített.

Fucsovics Márton ismét a 3-as pályára kapott besorolást, a magyar teniszező az argentin Nicolas Kicker elleni találkozója három páros mérkőzés után következik. Ez azt jelenti, hogy Marci magyar idő szerint szombat reggel lép majd pályára.

A nőknél egyetlen meglepetés született. Magdalena Rybarikova, Carla Suárez Navarro és Petra Martic döntő játszma megnyerésével jutott be a legjobb 16 közé.

A Roland Garros tavalyi bajnoka Jelena Ostapenko szintén három játszmában kapott ki, ellenfele az észt Anett Kontaveit szetthátrányból fordítva nyert. Kontaveit következő ellenfele a Babos Tímeát is búcsúztató Carla Suárez Navarro lesz.

Ausztrál Open, 3. forduló

Férfiak:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Damir Dzumhur (bosnyák, 28.) 6:1, 6:3, 6:1
Diego Schwartzman (argentin, 24.)-Alexandr Dolgopolov (ukrán) 6:7(1), 6:2, 6:3, 6:3
Pablo Carreno Busta (spanyol, 10.)-Gilles Müller (luxemburgi, 23.) 7:6(4), 4:6, 7:5, 7:5
Marin Cilic (horvát, 6.)-Ryan Harrison (amerikai) 7:6(4), 6:3, 7:6(4)
Grigor Dimitrov (bolgár, 3.)-Andrej Rubljov (orosz, 30.) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4
Nick Kyrgios (ausztrál, 17.) – Jo-Wilfried Tsonga (francia, 15.) 7:6(5), 4:6, 7:6(6), 7:6(5)
Kyle Edmund (brit)-Nikoloz Basilashvili (georgiai) 7:6(7), 4:6, 4:6, 6:0, 7:5
Andreas Seppo (olasz)-Ivo Karlovic (horvát) 6:3, 7:6(4), 6:7(3), 6:7(5), 9:7