A lányok két győzelemmel kezdték a Strand Világjátékokat

Katarban egy nappal a hivatalos megnyitó előtt a strandkézilabda-torna csoportmérkőzéseivel megkezdődött az első Strand Világjátékok (World Beach Games).

Vajda Luca lő kapura. Fotó: MOB/Szalmás Péter

A lányok remekül kezdtek, az Egyesült Államok és Tunézia válogatottját is magabiztosan győzték le 2-0 arányban.

A nők A csoportjában Magyarország és Brazília 2-2 győzelemmel, Argentína és Dánia 1 győzelem mellett 1 vereséggel, az Egyesült Államok és Tunézia 2-2 vereséggel várja a szombati folytatást.

A férfiak is győzelemmel vették az első akadályt a Tunézia feletti 2-0-ás sikerrel.
Este a hazai közönség lelkes biztatása mellett Katar ellen nehéz találkozó elé néztek a férfiak. Az előzetes várakozást igazolta a mérkőzés alakulása. Az első 10 percben 7 másodperccel a félidő előtt döntetlenre állt a találkozó, majd az utolsó másodpercben büntetőhöz jutott a magyar gárda, amit Melnicsuk magabiztosan értékesített. A második 10 perc is igen szorosan alakult, de a végére pár kihagyott magyar ziccer megbosszulta magát, így a hazai gárda nyerte ezt a félidőt. Következett a szétlövés, amelyben a  magyarok 3 alkalommal, míg az ellenfél csupán egyszer hibázott, így Katar nyerte a találkozót 2-1 arányban.

A férfiak B csoportjában Katar és Spanyolország 2-2 győzelemmel, Magyarország és Horvátország 1-1  győzelemmel és vereséggel, míg Tunézia és Uruguay két vereséggel zárta a napot.