Lehmann Csongor nyerte a férfiak versenyét Tiszaújvárosban

A hazai közönség előtt szereplő Lehmann Csongor nyerte vasárnap a tiszaújvárosi triatlon világkupa-futam férfi versenyének döntőjét.

Lehmann Csongor
A győztes Lehmann Csongor célba érkezés után a triatlon világkupa-sorozat tiszaújvárosi állomásán. Fotó: MTI/MTI Fotószerkesztőség/Vajda János

A Tiszaújvárosi Triatlon Klub 24 éves versenyzője nagyot hajrázva 52:18 perc alatt diadalmaskodott a 30 fős mezőnyben, amelyben a szombati elődöntőket követően vele együtt hét magyar triatlonos szerepelt.

Lehmann már a 750 méter úszás után is az élmezőnyben küzdött, majd a 20 kilométer kerékpározás során szintén harcban maradt a győzelemért, végül az 5 kilométer futásból álló zárószakasz végén, az utolsó néhány száz méteren nagyot hajrázva verte meg a spanyol Sergio Baxter Cabrerát, aki 52:26 perc alatt ért célba másodikként.

A harmadik pozícióban a szintén spanyol Alberto González García zárt, mindössze hat másodperccel megelőzve a negyedik Faldum Gábort.

Lehmann Csongor 2021 és tavaly után harmadszor diadalmaskodott Tiszaújvárosban, de az elmúlt két esztendőben Európa-kupa minősítésű volt ez az esemény.

„Nagyon akartam ezt a győzelmet, ezzel talán némi nyomást is helyeztem saját magamra, de fantasztikus élmény volt hazai közönség, a családtagjaim és a barátaim előtt versenyezni” – nyilatkozta Lehmann. „Nem volt könnyű, tudtam, hogy a végén a futásban nagyot kell majd hajráznom, mert a spanyol ellenfelem is kiválóan versenyzett. Az utolsó néhány száz métert igyekeztem megnyomni, mert így lehetett esélyem a győzelemért küzdeni, és most úgy érzem, mindent ki is adtam magamból a végére” – tette hozzá.

Tiszaújváros
A nők versenyének győztese, a svéd Tilda Mansson (b3), mellette a férfiak döntőjében aranyérmes Lehmann Csongor (b4), mellettük a második helyezett spanyol Noelia Juan (b) és a spanyol Sergio Baxter Cabrera (b2), valamint a bronzérmes belga Jolien Vermeylen (j2) és a spanyol Alberto González García az eredményhirdetések után a triatlon világkupa-sorozat tiszaújvárosi állomásán. Fotó: MTI/Vajda János

Ami a többi magyar versenyzőt illeti, Dévay Márk a kilencedik, Kiss Gergely a 11., Bicsák Bence a 14., Dobi Gergő a 21., Dévay Zsombor pedig a 28. helyen végzett.

Svéd siker célfotóval a nőknél Tiszaújvárosban, Bragmayer nyolcadik

A szombati selejtezőt követően négy magyar volt érdekelt a harminc versenyzőt felvonultató vasárnapi fináléban, ahol az egyik esélyesként indult a 2021-es tokiói olimpián 12. helyezett Bragmayer, aki a legjobb idővel végzett az előző napon.

A magyar triatlonos a döntőben remekül versenyzett a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 km futásból álló sprinttávon, de a hajrában kicsit leszakadt az élen haladó triótól és nem maradt ereje utolérni őket. Bragmayer végül 59:11 perc alatt ért célba, a győztes Mansson ideje 58:45 perc volt. A svéd aranyérmes mögött csupán egy másodperces lemaradással a spanyol Noelia Juan zárt, harmadikként pedig a belga Jolien Vermeylen végzett 58:50 perces idővel.

A norvég Solveig Lovset (b), a spanyol Noelia Juan (b2), a svéd Tilda Mansson (j2) és az ausztrál Charlotte Derbyshire (j) futnak a triatlon világkupa-sorozat tiszaújvárosi állomásán. A győzelmet Tilda Mansson szerezte meg, második Noelia Juan lett. Fotó: MTI/Vajda János

A másik három magyar közül Horváth Karolina Helga a 11., Kovács Zsófia a 17., Kropkó Márta pedig a 23. helyen fejezte be a versenyt.

Bragmayer Zsanett tavaly – a magyar női triatlonosok közül elsőként – nyert Tiszaújvárosban, de akkor a viadal még Európa-kupa minősítésű eseményként szerepelt a versenynaptárban.

A juniorok még rövidebb távon – 500 m úszás, 12,5 km kerékpározás és 3,6 km futás – versenyeztek, a korosztályos selejtezőkből a magyarok közül 19 fiú és 16 leány jutott a döntőbe. Ott aztán utóbbiaknál Szalai Fanni nyert, Nádas Romina másodikként végzett, míg előbbieknél Hóbor Zalán győzött, s az első nyolc helyen csak magyar sportoló végzett, Kovács Gyula lett a második, Kropkó Márton pedig a harmadik.

Tiszaújváros négy év szünet után adott otthont ismét világkupa-futamnak, miként 1997-től megszakítás nélkül 2019-ig.