A Leipzig és az Atalanta jutott tovább

Gulácsi Péterrel a kapuban idegenben és odahaza is megverte az RB Leipzig a labdarúgó Bajnokok Ligájában José Mourinho Tottenhamjét, így a német gárda bejutott Európa nyolc legjobb csapata közé.

Timo Werner (11-es) és a duplázó Marcel Sabitzer

A szász szövetségi tartományban hétfő délelőtt döntöttek úgy, hogy az Európában egyre inkább bevált gyakorlatnak tekinthető zárt kapus meccsel ellentétben beengedik a szurkolókat a nyolcaddöntő visszavágójára.

A vendégek az összes hadra fogható támadójukat a kezdőcsapatba állították, míg a hazaiak védelmébe visszatért a párharc első meccsén sárga lapok miatt hiányzó, az Arsenal által kiszemelt Dayot Upamecano, a csatársorban pedig ismét a múlt héten kisebb combsérüléssel bajlódó Timo Werner kezdett.

Előbb egy gyorsan elvégzett bedobás mutatta meg, hogy a villámgyors hazai játékosok néhány másodperc alatt képesek a védelem mögé kerülni, majd az újabb ritmusos akció végén Timo Werner a blokkolt lövési kísérlete után remekül tálalt Marcel Sabitzer elé, akinek hajszálpontos lövésébe Hugo Lloris csak beleérni tudott, védeni nem, így a jobb alsó sarokra tartó labda a kapufáról a hálóba pattant – a hazai ultrák előtt védő magyar válogatott kapus hatalmas üvöltéssel „nyugtázta” az előny megszerzését (1-0).

A legutóbbi kiírás döntőse aligha adta fel ugyanúgy két gólra volt szüksége, mint a kezdő sípszó előtt –, ám néhány perccel később mindössze pár centiméteren múlt, hogy a lesen helyezkedő Werner nem duplázta meg az előnyt. A huszonegyedik percben viszont már semmi sem segített, Serge Aurier csúnyán alászaladt egy keresztlabdának, Angelino pontos beadása után pedig ismét az első gól szerzője villant, és fejjel megduplázta csapata előnyét (2–0).

A játékrész végén Giovani Lo Celso jobb alsó sarokra tartó lövésénél nagyot védő magyar kapus tett róla, hogy megmaradjon a kétgólos előny.

A fordulás után Nordi Mukiele sérülésénél csendesedett el az aréna, a francia hátvéd arcát egy szerelési kísérletnél olyan erővel találta el a labda, hogy elvesztette az eszméletét, és hordágyon kellett levinni a pályáról.

A vendégek ugyanis hiába birtokolták többet a labdát, az átütőerő hiányzott a játékukból, míg a lipcseiek a kontratámadásoknál nem voltak elég pontosak.

Az első félidőben látott iram sajnos alábbhagyott, és ezúttal a számtalan korábbi nagy csatát megnyerő portugál edzőzseni sem tudott csodát tenni, sőt a csereként beálló Emil Forsberg szerzett gólt (3-0).

Tizenhárom esztendő elteltével magyar labdarúgó is érdekelt lesz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének sorsolásánál.