A lengyelek ellen is gond nélkül nyertek kézilabdázóink

Nagy várakozás előzte meg a férfi kézilabda világbajnokság szombati játéknapjának műsorán szerepelt Magyarország – Lengyelország találkozót, amelynek meglehetős nagy volt a tétje. Ez csak a magyarokon látszott meg, akik koncentráltabban játszottak és pillanatnyi kétséget sem hagytak a mérkőzés végkimenetelét illetően.

Az első félidőben csak 5-5-ig volt viszonylag érdekes a játék, de ebben a 30 percben sem tűnt igazán komoly ellenfélnek a lengyel válogatott. Magyar részről Lékai emelkedett ki társai közül, aki többször is lefutotta a lengyeleket. Komoly része volt abban, hogy a 27. percben már 15-8 volt az eredményjelzőn. A lengyelek a hét-hatos fegyver bevetésével sem tudtak a szünetig érdemi változást kiharcolni. Így 16-10-es részeredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

Térfélcsere után nyolcgólosra nőtt (19-11) az előny három perc alatt. Nem változott a játék képe, a lengyelek támadásaiban alig-alig volt átütőerő. A 42. percben már 23-15-re nőtt a különbség.  Amikor nem ment a bejátszás Bánhidi felé, akkor Máthé Dominik átlövései találtak utat a lengyelek kapujába. 24-19-ig tudott felzárkózni a lengyel válogatott a 47. percben. Öt perccel a vége előttig sem változott az alaphelyzet, a mieink tartani tudták biztonságos különbséget.(28-22). Végül 30-26-nál szólalt meg a hármas sípszó. A végeredmény a lengyelekre nézve hízelgő!

Ez a 60 perc várakozás alatti színvonalat hozott, elsősorban a lengyelek „jóvoltából”. Magyar részről Lékai Máté ismét kiemelkedő játékot produkált, mellett elsősorban Bánhnidi Bence és  Máthé Dominik emelhető ki. A kőkemény Sipos Adrián ezúttal is jól söprögetett és ritka kivételként, de megúszta a kiállításokat.

Gulyás István, a válogatott szövetségi kapitányának gondolatai a Lengyelország ellen megnyert középdöntő mérkőzést követően: „Nagyon örülünk természetesen, hiszen erős lengyel csapatot győztünk le magabiztosan, voltaképpen az elejétől a végéig dominálva. Szorosan, jól védekeztünk, Mikler Roli védéseivel segített, támadásban Lékai Máté vezérletével eredményesek voltunk. Csak a következő meccsre fókuszálunk, a spanyolok ellen.”

A mérkőzés legjobbjának megválasztott, nyolc találatot szerző Lékai Máté így látta a lengyelek elleni győztes találkozót: „Kemény mérkőzés volt, ahogy számítottunk rá. A lengyelek fizikálisan nagyon jók, erősek, de a védekezésünk összeállt az első félidőben, sikerült gyors lerohanásgólokat lőni és így előnybe kerültünk. A 7-6 elleni játékkal bajlódtunk, nem találtuk az ellenszert, de támadásban tartottuk a megbeszélt taktikát és nyertünk. Büszke vagyok a csapatra.”

Az első félidőben négy gólig jutó Rosta Miklós nyilatkozata: „Szinte végig vezettünk, erre készültünk, és amit megbeszéltünk azt sikerült megvalósítanunk. Szorosabb mérkőzésre számítottam, de az első félidőben összeállt a védekezésünk és jól ment a játék. A 7-6 elleni védekezéssel azért meggyűlt a bajunk, de sikerült rendezni a sorokat és nyertünk. Boldog vagyok.”

Férfi világbajnokság, I. középdöntő csoport, 2. forduló:

Lengyelország – Magyarország 26-30 (10-16)
Kairó, játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok).
Lengyelország: Kornecki, Morawski (kapusok), Chrapkowski, Czuwara, Daszek, Dawydzik, Gebala 3, Gebala 4, , Krajewski 4 (1), Majdzinski,  Moryto 3, Olejniczak 4, Pilitowski 1, Przybylski 1, Sicko 5, Walczak 1.
Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin, Bánhidi 3, Bodó 2, Bóka 2, Hanusz, Hornyák, Lékai 8, Máthé 6 (3), Nagy, Rodriguez 3, Rosta 4, Sipos, Sunajko, Szita 2.
Kiállítások: 6, ill. 6.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

Spanyolország-Uruguay 38-23 (24-12)

Németország-Brazília 20.30

A csoport állása: 1. Magyarország 8 pont/4 mérkőzés, 2. Spanyolország 7/4, 3. Lengyelország 4/4, 4. Németország 2/3, 5. Brazília 1/3, 6. Uruguay 0/4

Ami a hétfői, a spanyolok elleni összecsapást illeti, ez a következő 60 perc lesz a vb eddigi legnehezebb erőpróbája. A legjobb nyolc közé jutott magyar válogatottnak nagy előnyt jelent, hogy már a spanyolok elleni eredménye nem befolyásolja a negyeddöntőben esedékes szereplésünket.

Forrás: MKSZ/NSO