A lengyelekkel is döntetlent játszott a spanyol válogatott

A spanyol labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott a lengyel csapattal az Európa-bajnokság E csoportjának második fordulójában.

Alvaro Morata igyekszik tartani a labdát, mögött Piotr Zielinski próbálja megszerelni. Fotó: RFEF

Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a helyzetekben kiegyenlített első félidő derekán a labdát 71 százalékban birtokló spanyolok szereztek vezetést.

25. perc: Gerard Moreno centerezett, Alvaro Morata (Juventus) pedig a leshatárról indulva, öt méterről vette be a lengyel kaput. A videobírós elemzés után a játékvezető megadta az elsőre les miatt érvénytelenített találatot (1-0).

A fordulást követően még magasabb iramú volt a játék, a lengyel egyenlítésre szinte rögtön válaszul büntetőből visszavehette volna a vezetést a spanyol csapat.

54. perc: Kamil Józwiak ívelt jobbról a spanyol 16-oson belülre, Robert Lewandowski (Bayern München) pedig egy spanyol védő mellett felugorva fejelt a hálóba (1-1).

Három perccel később Jakub Moder lépett rá Gerard Moreno lábára a büntetőterületen belül, a játékvezető videós visszanézést követően tizenegyest ítélt. A sértett végezte el a pontrúgást, a jobb oldali kapufát találta el, majd a berobbanó Morata a kipattanóra lecsapva nem találta el az üresen tátongó kaput.

A hajrára szórványos füttyszóval jelezte elégedetlenségét a kritikus hazai közönség, a spanyol válogatott pedig az utolsó tíz percre fordulva sorra dolgozta is ki a helyzeteket. A pontatlan befejezések és Wojciech Szczesny védései miatt azonban az eredmény nem változott.

A spanyolok így a svédek elleni gól nélküli mérkőzés után ismét döntetlent játszottak, míg a lengyelek első pontjukat szerezték azt követően, hogy a nyitókörben 2-1-re kikaptak a szlovákoktól.

A lengyel válogatottban pályára lépő Kacper Kozlowski 17 évesen és 246 naposan a kontinensviadalok történetének legfiatalabb játékosa lett. Kozlowski az angol Jude Bellingham rekordját adta át a múltnak, aki vasárnap 17 évesen és 349 naposan mutatkozott be az Eb-n a horvátok ellen.

Karol Swiderski és Robert Lewandowski

Morata: az élet ilyen, teli nehéz pillanatokkal

„Nem érdekel, hogy gólt szereztem, mert csak a győzelem fontos. De az élet már csak ilyen, teli nehéz pillanatokkal. Most össze kell szorítani a fogainkat, megyünk tovább, és harcolunk a továbbjutásért” – mondta a támadó.

Csapattársa, Pau Torres a büntetőt hibázó Gerard Moreno kapcsán kiemelte: még soha nem hagyott ki tizenegyest, de mentálisan és lelkileg is erős játékos, így tovább tud majd lépni a hibáján.

„És senkinek ne legyen kétsége Spanyolországban, hogy az utolsó csoportmeccsünkön mindent megteszünk majd a győzelemért, és továbbjutunk a csoportunkból” – mondta.

Luis Enrique, a spanyolok szakvezetője hangsúlyozta: semmi másra nem vágyik most, mint a mérkőzés visszanézésére és kielemzésére. Hozzátette: nem a legjobb érzések maradtak bennük a döntetlen után, mert ezúttal is domináltak ugyan, de az ismét nem volt elég a győzelemhez.

„Tetszett, ahogy a lengyelek játszottak, tiszta helyzeteket teremtettek. Miközben mi túl görcsösen akartunk, sokszor túlzásba vittük a támadásainkat, ahelyett, hogy helyzeteket alakítottunk volna ki. A kihagyott büntető pedig azért fáj különösen, mert a mérkőzésnek abszolút döntő pillanatában történt”

– nyilatkozta az 57. percben történt esetről, amely három perccel követte a lengyelek egyenlítését.

Robert Lewandowski, a lengyelek gólszerzője szerint bár vétettek hibákat védekezésben és támadásban is, jól játszottak a spanyolok ellen, és sokkal jobban teljesítettek, mint a Szlovákia elleni 2-1-es vereség során.

„Az első meccsen túl tisztán akartunk futballozni, arra összpontosítottunk, hogy sok helyzetünk legyen, miközben más részek nem működtek. Készültünk a spanyolok mezőnyfölényére, hogy nekünk a védekezésre kell koncentrálnunk, és elég jól végeztük a dolgunkat.”

Kamil Glik, a lengyelek védője kiemelte: a szlovákoktól elszenvedett vereség után Lengyelországban néhányan elveszítették ugyan a hitüket, ők azonban nem.

„Ez az Európa-bajnokság számunkra most kezdődött el. Kicsit megkésve, de végül elkezdődött” – közölte.