Lépéselőnyben a Debrecen, nehéz helyzetben a Vác

A Debrecen hazai pályán 11 góllal legyőzte a szerb bajnok ZORK Jagodina csapatát a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén. A Váci NKSE hét góllal kikapott a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK otthonában.

Jelena Despotovic (DVSC) a labdával

A debreceniek a találkozó első percétől kezdve vezettek, igaz, az első félidő derekáig nem tudták leszakítani a szerb riválist. A játékrész második felében nőtt ugyan a különbség, de jelentős előnyt ekkor sem tudott kialakítani a házigazda.

A DVSC a második félidő első tíz percében csak három gólt kapott, és mivel ez idő alatt kilencet szerzett, tízre növelte a különbséget, melyet a lefújásig még növelt is, így nyugodtan utazhat a jövő szombati visszavágóra.

A mérkőzés legeredményesebb gólszerzője a hazaiak válogatott jobbátlövője, Kovács Anna volt nyolc találattal.

Köstner Vilmos, a DVSC vezetőedzője: „Jó játékkal értük el ezt a nagy különbségű győzelmet, vagy azt is mondhatnám, hogy a visszavágóra mégis figyelmet igénylő sikert. A második félidőre a szerb csapat elfáradt, nekünk pedig feljavult a védekezésünk és több szerepet adtunk a beállóinknak. Labdaszerzésből játszottunk sokszor gyors játékot, aminek külön örülök.”

Női kézilabda EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:

DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 37-26 (17-13)
DVSC: Szabó D., Triffa, Oguntoye (kapusok), Arany 2, Bordás 1, Borgyos, Bulath 7 (5), Deszpotovics 5, Karnik, Karsten 1, Kovács A. 8, Szabó P. 1, Tóvizi 3, Vámos, Vantara-Kelemen 7, Varsányi 2.
ZORK: Djurasinovic, Ilic (kapusok), Adzic 2 (1), Agbaba 6 (1), Asanin 2, Bulatovic, Glisovic, Gojkovic 2 (1), Jovanovic 1, Kaitovic, Raicevic 1, Sivcev, Stepanovic, Stojanovic, Tatar 7, Zizic 5.

Hét góllal kapott ki a Vác

A Váci NKSE hét góllal kikapott a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK otthonában.

Az első félidőben a huszadik percig jól tartotta magát a Vác, a török csapat ezt követően tudott ritmust váltani, így a szünetben ötgólos előnyben volt elsősorban annak köszönhetően, hogy játékosai hatékonyabban lőttek kapura.

A fordulás után ugyan a magyar együttes négy gólra is felzárkózott (19-15), ám a hazaiak ismét tempót váltottak, visszaállították a különbséget, és a lefújásig őrizték előnyüket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váciak junior Európa-bajnok balátlövője, Kuczora Csenge volt nyolc góllal, a hazai csapatból a 39 éves Yeliz Özel hétszer talált be.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Vácott, a párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:

Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)
Kastamonu: Pandzic, Rombescu, Aydin, Coskun 4, Güler 1, Iskenderoglu 3 (2), Iskit 3, Kayumova, Özel 5, Seric 1, Tuzsuz, Türkoglu 3, Uskova 5, Vashchuk 3, Yilmaz 5, Woloszyk.
Vác: Arenhart, Bukovszky, Hadfi (kapusok), Diószegi 3, Hámori, Helembai 1, Kácsor 6 (3), Kovács N., Kuczora 8 (1), Lakatos 2, Paróczy, Radosavljevic 5, Szabó K. 1, Szondi.

Forrás: MKSZ/MTI