Lewandowski ezúttal a Bajnokok Ligájában lőtt mesterhármast

Robert Lewandowski. Fotó: kicker.de

A Bajnokok Ligája második fordulójának első játéknapján a pályára lépő két spanyol csapat nyert, míg mindkét angol gárda kikapott. Az AS Roma háromgólos hátrányba került Boriszovban.

Münchenben Douglas Costa éles szögből őtt a Dinamo Zagreb kapujába. Thiago Alcantara szolgálta ki Robert Lewandowskit, aki jobb lábbal helyezett a kapu közepébe (2-0). Mario Götze egy kényszerítőzés után talált a bal alsóba, a labda a kapus lábáról került a hálóba (3-0). A 28. percben Douglas Costa szöglete után Lewandowski kapura lőtt labdája a felső lécről vágódott a gólvonal mögé (4-0). Az 55. percben Thiago Alcantara kiosztotta harmadik gólpasszát ezena mérkőzésen, a végrehajtó Lewandowski volt, aki az elmúlt három mérkőzésen 10 gólt szerzett.

Londonban, az Emirates-stadionban az első hazai helyzetet Oxlade-Chamberlain hagyta ki. A 33. percben egy görög szöglet után Felipe Pardo lövése megpattant egy angol lábon, így vágódott az Arsenal kapujába (0-1). Két perccel késéőbb Alexis Sanchez adott gólpasszt Theo Walcottnak, aki keményen rálőtte a labdát a görög kapusra (1-1). A 40. percben Fortunisz szöglete után David Ospina a gólvonal mögé húzta le a labdát (1-2). A 65. percben Walcott beemelését Alexis Sanchez fejelte az Olimpiakosz kapujába (2-2).  Egy perccel később a védők mögé visszatett labdát Pardo emelte be középre, ahol az érkező Alfredh Finnbogason helyezett Ospina mellet a hálóba (2-3).

Az Arsenal két vereséggel sereghajtó az F csoportban, az Ágyúsok a következő két mérkőzésükön a Bayern München ellen lépnek pályára.

Az FC Barcelona kínkeserves győzelmet aratott a Bayer Leverkusen ellen. A németek az első félidőben egy szöglet után Kyriakos Papadopoulos fejesével szereztek vezetést. Ter Stegen nem állt a helyzet magaslatán. A katalánok hiába dolgoztak ki helyzeteket nem tudták bevenni Bernd Leno kapuját. A 60. percben megsérült Iniesta, így tulajdonképpen kényszerű csere volt Jordi Alba, majd beállt Munir El Haddadi és Sergi Roberto is.

A 80. percben egy kitűnő Barca-támadás végén a kapusról kijövő labdát Sergi Roberto helyezte a Bayer Leverkusen hálójába (1-1). Másfél perccel később Dani Alves vitte fel a labdát, játékba hozta Munirt, aki két remek csel után tette be a labdát a kapu elé, az érkező Luis Suarez kapásból lőtt a kapu bal oldalába (1-2).

Az E csoport másik mérkőzésén fél óra után 3-0-ra vezetett a fehérorosz BATE az AS Roma ellen. A 66. percben az elefántcsontparti Gervinho szépített, majd a szünetben beállt Toroszidisz volt eredményes, ám kiegyenlítetni már nem tudtak az olaszok. Az AS Roma a következő két fordulóban a Bayer Leverkusennel meccsel, az első találkozót október 20-án a BayArénában rendezik.

Az FC Porto kapujában Iker Casillas karrierje 152. BL-mérkőzésén előbb Cesc Fabregas, majd Pedro Rodriguez lövését hárította. A 39. percben André André egy lepattanó labdát vágott be Asmir Begovic kapujába, a 45. percben Willian távolról bombázott Iker Casillas kapujába (1-1). Az 52. percben egy hazai szöglet után Maicon csúsztatott fejjel a rövid, jobb alsó sarokba (2-1).

Bajnokok Ligája, 2. forduló

E csoport:

FC Barcelona-Bayer Leverkusen 2-1 (0-1)
Gól: Sergi Roberto (80.), Luis Suarez (82.), ill. Papadopulosz (22.)

BATE-AS Roma 3-2 (3-0)
Gól: Sztaszevics (8.), Filip Mladenovics (12., 30.), Gervinho (66.), Toroszidisz (82.)

F csoport:

Bayern München-Dynamo Zagreb 5-0 (4-0)
Gól: Douglas Costa (13.), Robert Lewandowski (21., 28., 55.), Mario Götze (25.)

Arsenal-Olimpiakosz 2-3 (1-2)
Gól: T. Walcott (35.), Alexis Sanchez (65.), ill. Felipe Pardo (33.), Ospina (40., öngól), Alfredh Finnbogason (66.)