Lisszabonban kikapott a Tatabánya

A Tatabánya 34-26-ra kikapott a portugál Sporting CP otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének nyolcadik fordulójában, kedden.

A vendégek keretéből ezúttal Bognár Nándor, Hornyák Péter, Bálint Bence és Bodnár Ádám hiányzott, ráadásul másfél perc után Ancsin Gábor bokasérülés miatt kivált a játékból.

Az Ancsin helyére beálló Balogh Zsolt góljaival tartotta magát a magyar csapat, de a portugálok valamivel jobban védekeztek, és Natán Suárez vezérletével három találattal elléptek. A folytatásban is magabiztosabbnak, pontosabbnak tűnt a Sporting, de a gólok felváltva estek, így a szünetben 15-13 volt az állás.

A második félidő elején már az eredményben is megmutatkozott a két csapat között játékban meglévő különbség, így a portugálok hét perc alatt eldöntötték a meccset (23-15). A Tatabánya védelme alig-alig tudta megnehezíteni az ellenfél támadóinak dolgát, az 51. percben már tíz gól volt a különbség, ezt a vendégeknek a hajrában sikerült némileg csökkenteniük.

A hazaiaknál Francisco Mota da Costa hat, a vendégeknél Balogh Zsolt nyolc góllal zárt.

Férfi kézilabda Európa-liga

D csoport, 8. forduló:

Sporting CP (portugál)-Grundfos Tatabánya KC 34-26 (15-13)
Francisco Mota da Costa 6, Gassama Cissokho 5, Ruesga Pasarin 4, Suárez Diaz 4, Martim Mota da Costa 3, Araujo 2, Arsenashvili 2, Folques Ortiz 2, Schöngarth 2, Tavares 2, Tidemand 2, ill. Balogh Zsolt 8, Stefan Sunajko 5, Darko Stojnic 3, Juhász Ádám 2, Hornyák Bence 2, Győri Mátyás 2, Zdolik Bence 2, Tóth Barnabás 1, Lukás Urban 1.

A D csoport állása: 1. USAM Nimes Gard (francia) 11 pont, 2. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 10, 3. Sporting CP 9, 4. Kadetten Schaffhausen 8, 5. AEK Athén (görög) 6, 6. Grundfos Tatabánya KC 4.

A Tatabánya – amely két győzelemmel és hat vereséggel az utolsó helyen áll csoportjában – egy hét múlva Székely Márton északmacedón csapatát, az Eurofarm Pelisztert fogadja új multifunkciós csarnokának foglaltsága miatt a győri Audi Arénában.

Kedden az Eurofarm Peliszter házigazdaként 27-26-ra legyőzte a svájci Kadetten Schaffhausent. Székely négy lövést védett, a vendégeknél Bartók Donát három gólt lőtt.

A lengyel Orlen Wisla Plock 29-15-re nyert a szlovák Tatran Presov otthonában. Szita Zoltán egy találattal járult hozzá a sikerhez.

Forrás: MKSZ/MTI