Liverpoolban ért véget a Wood Army menetelése

Csütörtök este az Everton az ötödosztályú Boreham Woodot fogadta a liverpooli Goodison Parkban.

Jose Salomon Rondon duplázott Liverpoolban. Fotó: Stu Forster/Getty Images

A vendégek az FA Kupa idei kiírásában még nem kaptak gólt. A Boreham Wood 1-0-ra nyert Londonban a Barnet otthonában, majd három hazai győzelemmel jutott be a legjobb 16 közé.

Scott Boden az Eastleigh (2-0), míg Josh Rees a St. Albany City (4-0) ellen duplázott. Két góllal kikapott a Meadow Parkban az AFC Wimbledon is.

A 4. fordulóban a Championship második helyén álló AFC Bournemouth otthonába látogattak, ahol végül az esélytelenek nyugalmával és a 37 éves Mark Ricketts egyetlen találatával megnyerte a mérkőzést a Boreham Wood.

A csütörtök esti mérkőzés jutalomjáték volt a Boreham Woodnak, Luke Gerrard csapata az első félidőben a Goodison Parkban sem kapott gólt.

A Wood Army hősiesen védekezett Liverpoolban, ám az 57. percben Jonjoe Kenny egy jobb oldali támadás végén a védők mögött tekerte a labdát a kapu elé, ahol a rövid saroknál érkező Salomon Rondón a bal alsóba talált (1-0).

Nem sokkal később Ashby-Hammond védett ki egy ziccert, majd egy távoli lövés után Adrian Clifton blokkja után a lepattanó labdát Richarlison helyezte a hálóba, ám videózás után ezt a találatot nem adták meg. A lepattanó labda a brazil játékos kezét is érintve jutott a hálóba.

A 84. percben Andros Townsend bal oldali beadása után Rondón bólintott kapura, a Boreham Wood kapusa már csak a gólvonal mögül tudta kiütni a labdát (2-0).

A 32 éves venezuelai csatár igazi világjáró játékos, aki játszott már Malagán, Szentpéterváron, Londonban, Kínában és Moszkvában is. Rondón a Premier League-ben 2018-ban még a Newcastle United színeiben duplázott utoljára.

A mérkőzés után az FA elkészítette a negyeddöntő párosítását

Az Everton a legjobb nyolc között a londoni Selhurst Parkba látogat, a Premier League-ben december 12-én a Crystal Palace 3-1-re nyert az Everton ellen. A vendégek egyetlen találatát Rondón szerezte.

A Manchester City Southamptonba látogat, a bajnokságban szeptemberben és januárban is döntetlent játszott egymással a két gárda.

A másodosztályú Middlesbrough a Chelsea-t látja vendégül, a Premier League-ben utoljára 2016-ban rendeztek Boro-Chelsea találkozót a St. Mary’s stadionban, akkor a vendégek Diego Costa egyetlen találatával nyertek.

Az FA Kupa 5. fordulójában 2013-ban a Chelsea 2-0-ra nyert a Riverside stadionban.

A Liverpool még ellenfélre vár. Hétfő este derül ki, hogy Jürgen Klopp együttesének Nottinghambe vagy Huddersfieldbe kell látogatnia március 19-én.

A két másodosztályú gárda 2021-ben háromszor játszott egymás ellen és mindhárom találkozó idegenbeli győzelmet hozott. A Huddersfield Town kétszer győzött Nottinghamben. Érdekesség, hogy a három találkozó egyikén sem tudott gólt szerezni a hazai csapat.

December 30-án a City Groundon az amerikai Duane Holmes egyetlen találatával nyert a Huddersfield Town.