Londonban győzött a Manchester City

A Manchester City az első félidőben szerzett három góllal győzött a Chelsea vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Azpilicueta és Phil Foden

A londoni Kékek a Manchester Cityt látták vendégül az új év első játékhetén. Ugyanakkor a vendégeknél is adódtak gondok, a legutóbbi összecsapásukat elhalasztották, mivel öt játékos is pozitív koronavírustesztet produkált és többen kisebb sérülésekkel küzdöttek.

Hamar kiderült azonban, hogy a hiányzók ellenére nagyszerűen felkészült a manchesteri alakulat, magabiztosan járatta a labdát, építgette a támadásokat, majd a 18. percben meg is szerezte a vezetést Ikay Gündogan remek lefordulásának, majd lövésének köszönhetően.

Ám ahelyett, hogy ez ébresztőül szolgált volna a hazaiaknak, teljesen megzavarodtak, három minutummal később pedig kapták is az újabb gólt. Ezúttal az ex-londoni, Kevin de Bruyne és Phil Foden volt a főszereplő, előbbi adta a gólpasszt, utóbbi pörgetett zseniálisan Mendy kapujába.

Egy Chelsea-szabadrúgásból jött a kontra a 35. percben, a megiramodó Sterling azonban csak a kapufát találta el, ám a kipattanó de Kevin de Bruyne elé került, aki nem hibázott közvetlen közelről (0-3).

A fordulás nem hozott nagy változást, szemmel láthatóan nagyobb hangsúlyt fektetett a támadásokra a hazai csapat, de ez eredménytelennek bizonyult. A friss játékosok pedig nem hoztak kellő változást, hiába próbált a cserékkel operálni Frank Lampard.

A végén azért összejött a szépítés, pazar gólt lőtt Callum Hudson-Odoi.

A 3–1-es végeredmény azt jelenti, hogy a Chelsea a legutóbbi öt mérkőzéséből hármat elveszített és csak egyet nyert meg, a City pedig lépked előre a tabellán, már csak négy pontra van az éllovas Liverpooltól, meccshátrányban.

Premier League, 17. forduló:

Chelsea-Manchester City 1-3 (0-3)
Gól: Callum Hudson-Odoi (90.), ill. Ikay Gündogan (18.), Phil Foden (21.), Kevin De Bruyne (34.)

Newcastle United-Leicester City 1-2 (0-0)
Gól: A. Carroll (81.), ill. J. Maddison (55.), Y. Tielemans (72.)