Londonban is nyert a magyar kosárlabda-válogatott

A győztes magyar csapat. Fotó: Mansoor Ahmed/fiba.com

Negyedik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában: Stojan Ivkovic együttese szombat este a britek vendégeként győzött nyolc ponttal.

A magyar válogatott – amely legutóbb 1999-ben vett részt Európa-bajnokságon – a csoport egyetlen százszázalékos csapataként várta az összecsapást, hiszen korábban hazai pályán a briteket és a luxemburgiakat, idegenben pedig a macedónokat is legyőzte.

A meccs nem indult jól a számunkra, az első negyed közepére már tízpontos előnyben voltak a hazaiak, ám ekkor Perl két szép kosarával felzárkóztunk, az első tíz perc után 4 pontos hátrányban voltunk (22-18). A folytatásban is néhány pontos hátrányban vártunk a lehetőségre, hogy fordíthassunk, és ez Clark sportszerűtlen hibája után Hanga büntetőjével és Vojvoda hármasával sikerült is (28-29). Ám ekkor egy kisebb rövidzárlat következett be a játékunkban, és britek el is húztak kilenc ponttal (41-32). Keller parádés megmozdulásaival a szünetig sikerült faragni a hátrányból (44-38).

A fordulás utáni első percek nem ígértek sok jót, egy 6-0-ás roham után már 50-38-ra vezettek a brietk. Ivkovics azonban nemcsak jókor kért időt, hanem alaposan fel is tüzelte a mieinket, ugyanis innentől antasztikus játékkal rukkolt elő a magyar csapat. Eilingsfeld, Ferencz és kétszer Vojvoda is betalált a hárompontos vonalon túlról. A negyed végére át is vettük a vezetést (61-65).

Az utolsó negyedben folytatódtak az izgalmak,  4 perccel a vége előtt egy ponttal vezettünk, amikor Hanga Ádám dobott egy fantasztikus triplát, majd Perl volt kétszer eredményes. Emellé a védekezésünk is csodálatosan működött, ellenfelünk csaknem 5 (!!) percig nem talált be.

A végén még szabálytalankodásokkal próbálkoztak Clarkék, de a mieink a büntetőket is magabiztosan dobták be, és így szenzációs teljesítménnyel idegenben is legyőzték Nagy.Britannia válogatottját, karnyújtásnyira kerülve a kontinensviadaltól.

A hajrához közeledve 71-81-nél tíz pontra nőtt a különbség, s a végén sem kellett komolyan izgulnia Stojan Ivkovic csapatának, amelyben Hanga Ádám, Vojvoda Dávid és Ferencz Csaba is 18 pontig jutott.

A magyar válogatott szerdán Luxemburgban lép pályára.

Eb-selejtező, G csoport, 4. forduló:

Nagy-Britannia – Magyarország 80-88 (22-18, 22-20, 17-27, 19-23)
Magyarország: Wittmann 3/3, HANGA 18/3, VOJVODA 18/9, Tóth N. 1, KELLER 10. Csere: PERL 11/3, Tóth Á. 4, Eilingsfeld 5/3, FERENCZ 18/12, Kovács P. -.

Luxemburg-Macedónia 74-82 (13-21, 21-27, 31-16, 9-18)

A G csoport állása: 1. Magyarország 8 pont, 2. Nagy-Britannia 6 (348-335), 3. Macedónia 6 (316-321), 4. Luxemburg 4

A további magyar program:

szeptember 14.: Luxemburg-Magyarország, Luxembourg 19.30
szeptember 17.: Magyarország-Macedónia, Szolnok 18.00

A 40. kontinenstornának Helsinki, Tel-Aviv, Kolozsvár és Isztambul ad otthont 2017. augusztus 31-től szeptember 17-ig. Finnország, Izrael, Románia és Törökország a rendező jogán tagja a 24-es mezőnynek, Spanyolország, Litvánia, Franciaország, Szerbia, Görögország, Olaszország, Csehország, Lettország és Horvátország a 2015-ös Európa-bajnokság 1-9. helyezettjeként szerzett részvételi jogot. Hozzájuk csatlakozik a selejtezőből 11 válogatott, a hét csoportgyőztes és a négy legjobb második helyezett.