Lőrincz és Bácsi is kikapott, már csak a vigaszágban bízhatnak

birko_Lőrincz Tamás_JPPKiss Balázshoz hasonlóan Lőrincz Tamás és Bácsi Péter is kikapott a nyolcaddöntőben, így már csak a vigaszági szereplésben bízhatnak a Las Vegas-i olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság hétfői nyitónapján.

Az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Lőrincz Tamás litván és svéd ellenfelekkel szemben aratott sikereit követően az örmény Migran Arutyunyannal csapott össze a nyolc közé kerülésért. A zömök, nagyon masszív rivális már ránézésre sem tűnt könnyű ellenfélnek, a meccsen pedig bebizonyosodott, hogy a szőnyegen is nagyon erős.

Az első percben a szőnyeg közepén küzdöttek egymással a felek, fogást ugyanakkor nem nagyon találtak a másikon. A mérkőzésvezető valamivel az örményt látta passzívabbnak, s kevesebb mint két perc elteltével a második figyelmeztetéssel járt az intés. A térdelőhelyzetben Lőrincz összefogta riválisát, kiemelte, s elindította dobását, ám Arutyunyan leforgott róla. Maradt a 0-0, s a szünet előtt már Lőrincz kapta a figyelmeztetést. A pihenő után szinte azonnal a ceglédi birkózó is megkapta intését, majd ellenfele lentről két szép pörgetéssel 4-0-ás előnyhöz jutott. A folytatásban ment előre a magyar, ám nem tudta feltörni Arutyunyant, akit egyszer ugyan még intettek, ám 4-1-re magabiztosan győzött.
„Azt kell mondanom, hogy Tomi egy ma nála jobb riválistól kapott ki”– mondta az MTI-nek Struhács György szövetségi kapitány. „Egyszerűen nem tudta feltörni, össze se tudta rendesen fogni. Arutyunyan nagyon jó formában van, szerintem akár a döntőig is elmehet, s akkor Tomi a vigaszágra kerülhet.”

Kevéssel Lőrincz meccse után szólították a tavaly 80 kilóban Eb- és vb-győztes Bácsi Pétert a szőnyegre, akinek a lehető legnehezebb rivális, az olimpiai bajnok Roman Vlaszov ellen kellett küzdenie.

A meccs első felében nagy iramú birkózás folyt a szőnyegen, melyben ráadásul Bácsi tűnt jobbnak, mégis előbb őt figyelmeztették, igaz, utána az orosz is megkapta a maga feddését. A szünetig az óriási tempó ellenére akció nem született. A folytatásban pedig továbbra is az FTC kiválósága volt az aktívabb, Vlaszovot pedig meg is intették. Bácsi nem küldte le ellenfelét parterba, bízott abban, hogy a folytatásban is hatékony lesz majd állásból. Ám az ötödik percben ő kapott intést, s Vlaszov lentről szép emeléssel a hátára dobta, majd kiléptette, 0-5-nél pedig eldőlt a mérkőzés.
„Peti jobb volt állásban, ő irányított. Tudtuk, hogy az emelést kell kivédekezni, de sajnos nem sikerült. Vlaszov ezt világszínvonalon csinálja” – értékelt Struhács György, hozzátéve, hogy Bácsinak jó esélye van szerinte a vigaszági folytatásra.

A 2009-es világbajnok Kiss Balázs bemutatkozására sokat kellett várni, honfitársai már második meccsükön is túl voltak, amikor szőnyegre szólították a BVSC kötöttfogásúját.

Kiss a kétszeres vb-harmadik török Cenk Ildem ellen lépett szőnyegre, s a találkozó első három percre remekül alakult a számára. Aktívan dolgozott, s a bíró gyorsan figyelmeztette, majd intette is a törököt, akit Kiss a térdelő helyzetből szépen megpörgetett. A 2-0-s előny maradt a szünetig, igaz, addigra már Kiss Balázst is figyelmeztette a mérkőzésvezető, majd a második szakasz első percének végén meg is intette őt. A parterhelyzetet aztán Ildem nagyon szépen oldotta meg, egyszer billentett, egyszer pörgetett, s már 4-2-re vezetett. Az utolsó két percben mindent megtett a BVSC birkózója, Ildemet egyszer kiléptette, egyszer pedig intették is, ám mivel Kiss lentről nem tudott vele mit kezdeni a török 4-4-es eredménnyel, nagyobb értékű akciókkal győzött.

Kiss Balázs akkor folytathatja vigaszágon a küzdelmeket, ha Ildem bejut a döntőbe.

A magyarok számára fontos lenne, hogy vigaszágra kerüljenek, mivel a vb-ről kategóriánként az első hat jut ki a riói olimpiára, azaz Las Vegasban az éremért kell birkózni a kvótához.