Madarász Dóra nagy csatában jutott a 32 közé Goában

Madarász Dóra nagy csatában 3-2-re legyőzte a szlovák Barbora Balazovát az első fordulóban, így bejutott a 32 közé az asztaliteniszezők indiai WTT-versenyén Goában.

Madarász
Ecseki Nándor és Madarász Dóra. Fotó: WTT

Az olimpiai kvótáért küzdő Ecseki Nándor, Madarász Dóra kettős az Alvaro Robles, Maria Xiao spanyol párossal csapott össze a csütörtöki nyolcaddöntőben. Az első szettet az ellenfél gyorsan megnyerte, de a másodikban a magyarok már összeszedettebben játszottak, és egyenlítettek.

A harmadik játszma azonban megint az ellenfélé lett, akárcsak a negyedik, melyben 4-4 után csak a spanyolok tudtak pontot elérni – a nemzetközi szövetség eredményközlő oldala szerint.

A csütörtök esti összecsapáson Madarász Dóra szoros küzdelemben elbukta az első szettet, majd viszonylag simán egyenlített, aztán 12-10-es részsikerrel már vezetett is.

Balazova ugyancsak kiélezett játszma végén kiharcolta az ötödik szettet. Ebben fej fej mellett haladtak a felek, és végül 12-10-re Madarász győzött, így a következő körben a német Nina Mittelham vár rá.

WTT Star Contemder, Goa

Női egyes, 1. forduló, (a 32 közé jutásért):
Madarász Dóra-Barbora Balazova (szlovák) 3-2 (-9, 4, 10, -9, 10)

Vegyes páros, 1. forduló (nyolcaddöntő):
Alvaro Robles, Maria Xiao (spanyol)-Ecseki Nándor, Madarász Dóra 3-1 (3, -6, 8, 4)