Madison Keys először győzte le Sloane Stephenst

A negyeddöntő jelentette a végállomást Sloane Stephens számára a charlestoni WTA-tenisztornán, az első helyen kiemelt amerikai játékos Madison Keystől szenvedett vereséget. A címvédő Garbine Muguruza és Angelique Kerber is elődöntős Monterrey-ben.

Madison Keys

Petra Martic, Caroline Wozniacki, valamint Monica Puig is két szettben biztosította helyét az elődöntőben, Sloane Stephens és Madison Keys ezzel szemben háromjátszmás csatát vívott Charlestonban.

Kettejük mindhárom korábbi meccsét Stephens nyerte. Az első szettben mindketten háromszor brékeltek, így a tie-break döntött, ami igencsak hektikusra sikeredett. Keys elment 4-0-ra, ezután Stephens húzott be sorozatban hat pontot, de nem tudta lezárni a játszmát, emiatt a következő négy pontot megnyerő Keys lett a szett győztese.

A másodikban Keys ismét elbukott három adogatást, és miután ezúttal neki csak két játék jött össze fogadóként, Stephens kiharcolta a döntő játszmát. Ott az első kiemelt 2:1-re vezetett, ám ezután egyértelműen Keys akarata érvényesült, a nyolcadik helyen rangsorolt amerikai egymás után öt játékot megnyerve továbbjutott, először legyőzve Stephenst.

Elődöntő:

Madison Keys (amerikai, 8.)-Monica Puig (Puerto Rico-i)
Caroline Wozniacki (dán, 5.)-Petra Martic (horvát, 16.)

Garbine Muguruza

Muguruza és Kerber is már elődöntős Mexikóban

Monterrey-ben a címvédő Garbine Muguruza azzal a Kristina Mladenoviccsal találkozott a nyolc között, aki az előző körben meglehetősen simán búcsúztatta Arn Grétát. A spanyol teniszező ellenben három szettre kényszerült Margarita Gaszparjan ellen.

Kettejük korábbi két meccsét a francia nyerte, viszont Monterreyben Muguruza 0:1 után sorozatban hat játékot nyert, és simán hozta a játszmát. Úgy tűnt, a második hasonlóan egyszerű lesz, ugyanis Muguruza 5:1-re vezetett, és a meccsért szervált. Mladenovic azonban belakapaszkodott az utolsó szalmaszálba, öt játékot megnyert egymás után. Ezután ő szerválhatott a szettért, de most Muguruza nyert fontos pillanatban játékot fogadóként.

Jöhetett a tie-break, amit végül Muguruza behúzott, így készülhet Magdaléna Rybáriková ellen.

Angelique Kerber a harmadik meccsét is játszmaveszteség nélkül húzta be, az első szettben 1:2 után sorozatban öt játékot nyert, míg a másodikban egy brék is elég volt a számára 1:1 után. Az első helyen kiemelt német így az Anastaszija Pavljucsekovát búcsúztató Viktorija Azarenkával elődöntőzik.

Abierto GNP Seguros, Monterrey

Angelique Kerber (német, 1.)-Kirsten Flipkens (belga, 6.) 6:2, 6:4
Victoria Azarenka (fehérorosz, 5.)-Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 3.) 6:0, 6:4
Magdalena Rybarikova (szlovák, 8.)-Sachia Vickery (amerikai) 6:4, 6:4
Garbine Muguruza (spanyol, 2.)-Kristina Mladenovic (francia, 7.) 6:1, 7:6(5)