Magabiztos FTC-győzelem Belgrádban

Az FTC háromgólos győzelmet aratott szerdán a Novi Beograd vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 11. fordulójában.

A két együttes egymás elleni korábbi csoportmeccsét novemberben 11-10-re nyerte az előző idényben döntős Ferencváros.

Varga Zsolt együttese imponálóan játszott Belgrádban, az első negyedet 6-3-ra hozta.

Az egyetlen vendégtalálatot hozó második szakasz után a harmadik elején öt gólra nőtt a különbség (3-8). Innen a hazai csapat többször is visszazárkózott kettőre, de aztán rendszerint megint nőtt a különbség, ami a végére három találatnyi lett.

A meccs talán legszebb gólja az utolsó magyar találat volt, Jansik Szilárd ejtette át Gojko Pijetlovicsot.

A hazaiaknál a legeredményesebb a tavaly még a Ferencvárosban pólózó Nikola Jaksic lett a maga három góljával, a mi oldalunkon a nagy kedvvel játszó Fekete Gergő ért el háromig.

A zöld-fehérek 11 mérkőzés után az ötödik helyen állnak, ugyanúgy 19 pontjuk van, mint a negyedik Olympiakosznak, és legközelebb éppen a görög együttes otthonába látogatnak jövő szombaton.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 11. forduló:

Novi Belgrád-FTC Telekom 11-14 (3-6, 0-1, 4-2, 4-5)
Gól: Jaksic 3, Martinovic 2, Pijetlovic 2, S. Rasovic 2, V. Rasovic, Drasovic, illetve Fekete G. 3, Vámos 2, Merkulov 2, Jansik Sz. 2, Damonte 2, Molnár E., Vigvári Vendel.

CNA Barceloneta (spanyol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 9-5 (2-1, 3-2, 2-0, 2-2)
Gól:
 Larumbe 2, Munarriz 2, Granados, De Toro, Pavillard, Asensio, F. Perrone, illetve Genidounias 2, Filipovic 2, Kolomvos

Brescia (olasz)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 16-8 (4-2, 3-3, 6-1, 3-2)
Gól:
 Di Somma 5, Gitto 3, Constantin Bicari 2, Renzuto Iodice 2, Luongo 2, Alesiani, Balzarani, illetve Meskhi 3, Bitadze, Jelaca, Magrakvelidze, Vasic

Radnicski Kragujevác (szerb)–Jadran Split (horvát) 13-10 (2-4, 5-4, 4-1, 2-1)
Gól:
 Brankovic 3, Lukic 3, Radulovic 2, Pljevancic 2, Ukropina, Vrlic, illetve Bukic 3, Buric 2, Cagalj 2, Kharkov 2, Setka

Az állás: 1. Brescia 26 pont, 2. Novi Belgrád 20 pont, 3. CNA Barceloneta 20 pont, 4. Olympiakosz, Ferencváros 19-19 pont, 6. Radnicski 13 pont, 7. Jadran Split 9 pont, 8. Dinamo 0 pont

A két nyolccsapatos csoportból az első négy-négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda Novi Beograd helye garantált a végjátékban.

Forrás: MTI / MVLSZ